به گزارش برنا از اراک ، بهروز اکرمی در نشست مشترک اعضای ستاد انتخابات استان مرکزی با رئیس و اعضای دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان مرکزی در اراک، افزود: خروجی و بازتاب عملکرد مسئولان نظام اسلامی باید افزایش رضایتمندی عمومی و در نهایت مشارکت حداکثری مردم در فرآیند انتخابات را به دنبال داشته باشد.

وی ادامه داد: آحاد جامعه به‌خصوص نسل جوان عملکرد و اقدامات مسئولان و کارگزاران نظام را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و از این منظر برنامه‌ریزی‌های کارشناسانه و هدفمند برای حل مشکلات مردم باید رویکرد اصلی مسئولان قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار داشت: رعایت اصل بی‌طرفی و قانونمندی رویه ستاد انتخابات استان است که این مهم به‌صورت فهرست‌وار به ستادهای شهرستانی و فرمانداری‌های استان نیز ابلاغ شده، بنابراین اعضای ستاد باید در تمام فعالیت‌ها بر مدار قانون و ضوابط حرکت کنند.

اکرمی اضافه کرد: فهرست ارزیابی شعب اخذ رای در حوزه نیازهای سخت‌افزاری تهیه شده که از سوی اعضای ستاد انتخابات استان مورد بازدید میدانی قرار گرفته و نقاط ضعف و قوت و کمبودهای شعب نیز فهرست‌بندی شده که در اسرع وقت رسیدگی می‌شود.

وی اظهار داشت: طراحی شعب اخذ رای در انتخابات امسال استان مرکزی باید به گونه‌ای باشد که حتی یک برگ رای هم بر زمین نماند و اگر لازم باشد در یک مکان فیزیکی ۲ شعبه اخذ رای مستقر می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: آموزش عوامل برگزارکننده انتخابات امسال آغاز شده و تمامی بخشداران و فرمانداران این استان حداقل هفته‌ای یک‌بار در این کارگاه‌ها شرکت می‌کنند.

اکرمی تاکید کرد: مسایل آی تی و فیبرنوری در تمامی نقاط مختلف استان باید به‌زودی با فعالیت مخابرات و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان حل شود.

وی اظهار داشت: هیات اجرایی و هیات نظارت و بازرسی انتخابات ۲ بال قدرتمند برگزارکننده هر چه بهتر انتخابات به‌عنوان یک فرآیند ملی هستند و بر همین اساس تعامل و همکاری ۲ جانبه در دستور کار اعضای این ۲ هیات قرار می‌گیرد چرا که قرار است در راستای اقتدار و سربلندی نظام اسلامی در کنار هم یک اقدام مشترک انجام دهند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: