به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ فرهاد کاظمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از تعداد ۱۴۰ هزار مددجوی کردستانی ۴۵ هزار نفر را سالمندان بالای ۶۰ سال سن تشکیل می‌دهند، اظهار داشت: ۲۵ هزار نفر از این تعداد در روستاها و ۲۰ هزار نفر نیز در شهر زندگی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ۲۶ هزار نفر از این سالمندان را زنان و ۱۹ هزار نفر را نیز مردان تشکیل می‌دهند، افزود: به مناسبت هفته سالمند و با هدف تکریم سالمندان تحت حمایت این نهاد، برنامه‌های ویژه‌ای همچون برگزاری کارگاه آموزشی با محوریت بهداشت فردی و روانی دوره سالمندی با همکاری دستگاه‌های مرتبط به‌ویژه دانشگاه علوم پزشکی، برگزاری اردوی یک‌روزه و پیاده‌روی گروهی و اجرای طرح مفتاح الجنه و دیدار مسئولان با سالمندان تحت حمایت در این ایام صورت گرفت.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان کردستان ادامه داد: دیدار با مددجویان این نهاد در سرای سالمندان سنندج از دیگر برنامه های هفته تکریم سالمندان بود.

کاظمی یادآور شد: این نهاد در کنار پرداخت مستمری و ارائه سایر خدمات به مددجویان، به سالمندان بیمار و زمین‌گیر کمک‌هزینه درمانی ویژه و ماهیانه ۱۵۰ هزار تومان نیز برای نگهداری آنها پرداخت می‌کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: