به گزارش برنا از اراک ، دکتر محمدمهدی گویا  در دوازدهمین نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده استان مرکزی در اراک افزود: جمع بزرگی از افراد مبتلا به این بیماری عفونی در کشور شناسایی نشده اند و از بیماری خود بی خبر هستند. 

وی اظهار داشت: همه نگرانی مجموعه بهداشتی کشور بر این مهم است که در صورت سرعت ندادن به امور پیشگیری، ممکن است تعداد مبتلایان افزایش پیدا کند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: شناسایی افراد مبتلا به این بیماری از مهمترین مشکلات مجموعه بهداشتی کشور است که برای حل شدن این مهم باید آموزش، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی جامع صورت گیرد.

دکتر گویا افزود: اکنون ایدز یک بیماری کشنده نیست بلکه به یک بیماری مزمن تبدیل شده که افراد سال های طولانی بی اطلاع از بیماری خود به زندگی ادامه می دهد.

وی اظهار داشت: در استان مرکزی مراجعه افراد برای انجام آزمایش و تست شناسایی ابتلا به ایدز کاهش یافته است که باید دلایل آن شناسایی شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: HIV بیماری شناخته شده و قابل درمان و کنترل است که با انجام مراقبت های لازم مانند سایر بیماری ها فرد مبتلا می تواند، زندگی طبیعی و طول عمر بالا داشته باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: