به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، مجتبی جوهری رییس فدراسیون ، محمد جعفرپور  دبیرکل فدراسیون ، شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد ، سیداحمد هاشمی معاون توسعه ورزش این اداره کل ، احمد جعفرپور عضو شورایعالی پیشکسوتان فدراسیون ، چوبدار عضو شورای عالی پیشکسوتان فدراسیون  و غلامی  رییس کمیته مربیان فدراسیون با محمدعلی طالبی استاندار یزد دیدار و  در رابطه با توسعه همگانی این رشته ورزشی میان اقشار مختلف جامعه به ویژه سنین پایه و جوانان بحث و تبادل نظر شد.

استاندار یزد در سخنانی اظهار داشت: در طول خدمت خود در استانداری یزد، در ورزشکاران زورخانه ای این استان روحیه پهلوانی را به واقع احساس کردم.

طالبی در ادامه افزود: همیشه تعامل و همکاری را در ورزش زورخانه ای یزد شاهد بوده ایم و اجازه نمی دهیم در آن روحیه تنش زایی که خود از آسیب های اجتماعی به فرهنگ جامعه است شکل بگیرد.

طالبی با تاکید بر برنامه ریزی های بیشتر برای توسعه این رشته ورزشی میان سنین پایه بیان داشت: با توجه بیشتر به همگانی کردن ورزش پهلوانی و زورخانه ای که از جذابیت های فرهنگی، هنری و ... برخوردار است، در مدارس می توانیم ضمن بارور کردن بیش از پیش درخت تنومند پهلوانی در جامعه از هدر رفتن اوقات فراغت جوانان این مرز و بوم جلوگیری کنیم.

استاندار یزد با اشاره به ثبت جهانی یزد به عنوان میراث فرهنگی توسط سازمان بین المللی یونسکو خاطر نشان کرد: تلاش می کنیم تا در جهت توسعه همگانی و توامان با آن توسعه بین المللی این رشته اصیل و ایرانی به زودی پروژه ساخت زورخانه بین المللی یزد کلید بخورد.

در پایان این دیدار ضمن اهدای شال مروج فرهنگ پهلوانی و نماد ورزش زورخانه ای توسط جوهری رییس فدراسیون به طالبی استاندار یزد،  به عنوان سفیر فرهنگ پهلوانی معرفی شد .

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: