به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ مهدی یحیایی در جلسه مشترک کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا و کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان سمنان که در محل فرمانداری سمنان برگزار شد با اعلام این خبر گفت: تاکنون 13هزار و 405 انبار و مرکز نگه داری کالا در استان سمنان به ثبت رسیده است که بیشترین آن مربوط به واحدهای عمده و خرده فروشی اصناف می باشد.

وی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اجرای طرح سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا با بیان اینکه پیگیری و نظارت بر تکمیل فرآیند شناسایی انبارها در سطح استان بسیار حائز اهمیت و ضروری می باشد اظهار داشت: از مجموع تعداد انبارهای ثبت شده در سامانه جامع انبارها ، تعداد 889 فقره مورد تائید قرار گرفته و 9616 مورد نیز در انتظار تائید و 2900 مورد نیز غیر فعال می باشد.

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان افزود: بمنظور نظارت بر ثبت اطلاعات ورود و خروج بار به انبارها اطلاعات ثبت شده در سامانه انبارها صحت سنجی و پیگیری می شود و نظارت لازم بر تائید نهایی آنها توسط دستگاههای اجرایی صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: از مجموع انبارهای ثبت شده در سامانه ، 1124 انبار مربوط به واحدهای صنعتی ، 2301 انبار مربوط به واحدهای کشاورزی ، 1460 انبار و مراکز نگه داری کالا ، 366 انبار مربوط به معادن ، 5هزار انبار مربوط به اصناف و مابقی بهداشتی و درمانی ، دامی و طیور و غیره می باشد.

وی با اشاره به ضرورت ثبت اطلاعات ورود و خروج کالا از انبارها و مراکز نگه داری کالا تصریح کرد: کلیه انباردارانی که در سامانه جامع انبارها و مراکز نگه داری کالا ثبت نام کرده اند موظف هستند با مراجعه به سامانه www.nwms.ir نسبت به ثبت اطلاعات ورود و خروج کالای خود به صورت مستمر اقدام نمایند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: