مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان روز شنبه در گفت‌وگویی با خبرگزاری برنا در کردستان؛ با اشاره به اینکه مالیات وصولی در هر استان در همان استان هزینه می‌شود، اظهار داشت: طبق قانون سه درصد عوارض مالیات بر ارزش افزوده که توسط شهروندان پرداخت شده بطور مستقیم به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌شود.

علیرضا الوندی با بیان اینکه پرداخت مالیات تحقق عدالت اجتماعی و توسعه اقتصادی را به دنبال دارد، اضافه کرد: پرداخت مالیات به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به‌ منظور کمک به آبادانی، توسعه و عمران شهرها و روستاها انجام می‌شود.

وی با اعلام اینکه بیش از ۷۵ میلیارد تومان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان در شش ماهه امسال پرداخت شد، افزود: مبلغ کل پرداختی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان در شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۲۶ درصد رشد داشته است.

مدیرکل امور مالیاتی  کردستان افزود: در بین شهرستان‌های استان، شهرستان سنندج با ۲۲ میلیارد تومان و شهرداری سنندج با 15 میلیارد و 300 میلیون تومان بیشترین مبلغ را از این محل در شش ماهه نخست امسال دریافت کردند.

الوندی یادآور شد: شهرستان سقز هم با ۴۰ درصد رشد، بیشترین رشد دریافتی را نسبت به مدت مشابه سال قبل در بین شهرستان‌های استان داشته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: