به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، محمدرضا طالقانی در یادواره شهدای ورزشکار شهرستان یزد با تقدیر از مسئولین برگزاری این مراسم افزود: عزت و اقتدار این ملت و کشور به خاطر ایثار و فداکاری شهیدان و صبر و مقاومت خانواده‌های آنهاست و هرچه قدر اینگونه مراسم ها برگزار شود و تقدیر و تجلیل از خانواده شهدا صورت گیرد بازهم نمی توان جیران تلاش ها و زحماتشان را کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون کارهای خوبی در کشور در این خصوص انجام شده، قطعا افزایش و ارتقای امکانات ، تجهیزات و زیرساخت‌ها ضروری است. ادامه داد: اگر توسط مسئولان لوازم مورد نیاز ورزشی برای جوانان و عموم علاقه‌مندان در کشور فراهم شود شاهد تحول و اقدام پیشگیری در مبارزه با اعتیاد و سایر آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در جای جای این سرزمین خواهیم بود.

این پیشکسوت کشتی ایران تصریح کرد: باید از ورزش و فعالیت‌های مختلف فرهنگی برای جذب جوانان و کسب افتخارآفرینی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی به نحو عالی و مناسب استفاده کرد.

طالقانی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های بسیار خوبی در ورزش کشور وجود دارد، راه‌حل بسیاری از مشکلات را عنایت خاص مسئولان و همراهی مردم و خیران با ورزش ذکر کرد.

رئیس سابق فدراسیون کشتی گفت: رزمندگان‌اسلام و تمام یادگاران هشت‌سال دفاع‌مقدس و جانبازان و  آزادگان حق بزرگی بر کشور دارند و باید قدردان آنها باشیم.

طالقانی افزود: بزرگداشت نام و یاد شهیدان و تجلیل از آزادگان و جانبازان وظیفه همه ماست که با ایثار آنها میهن‌اسلامی سرفراز مانده است.

وی تصریح کرد: باید همواره ورزشکاران از شهیدان به خصوص فعالان عرصه‌های ورزشی در ادامه راه و موفقیت الگوبرداری کنند.

پیشکسوت ورزش خاطرنشان کرد: شهیدان همواره الگوهای حقیقی و ناب ورزشکاران در میدان‌های ملی و جهانی هستند و این یک ارزش محسوب می‌شود.