به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، مسعود شریعتی در شورایعالی ورزش استان گفت: تاکنون ۶۰۰ باشگاه فرهنگی ورزشی در این استان مجوز فعالیت دریافت کردند که از این تعداد تاکنون حدود ۵۰ باشگاه ورزشی جدید با مدیریت فارغ‌التحصیلان استان راه اندازی شده است.

وی تیم‌های حاضر در لیگ‌های کشور را ۶۸ مورد ذکر کرد و گفت: با دستور استاندار و تلاش‌هایی که انجام گرفت موضوع  فوتبال به صورت جدی در استان پیگیری شد و خوشبختانه ضمن تقویت تیم های پایه دو تیم در لیگ های دسته سه و دسته دو کشور داریم.

این مسئول تصریح کرد: سند توسعه ورزش استان یزد با رویکرد اجرایی شدن با ساعت ها نشست و تحقیق با کارشناسان ، نخبگان ، پیشکسوتان و عوامل تاثیرگذار تدوین و نگارش شده است که انتظار داریم تمامی دستگاه های اجرایی در راستای اجرایی شدن آن تلاش کنند چرا که با اجرای مطلوب این سند آینده روشنی در انتظار ورزش استان خواهد بود.

شریعتی  ۲۴۵ مورد اعزام به مسابقات قهرمانی کشور، برگزاری ۳۷۵ دوره آموزشی و هزار و 432  مسابقه رسمی و۶۵۰ اعزامی به مسابقات المپیاد استعدادهای برتر در ۷۹ رشته  را از دیگر فعالیت‌های شش‌ماهه اول امسال ذکر کرد.

وی تاکید کرد: برگزاری ۳۵ همایش پیاده‌روی، ۱۲۰ همایش دوچرخه‌سواری، ۸۵ همایش کوه‌پیمایی و کوهنوردی، ۹۶ جشنواره ورزشی، ۳۷ مسابقه همگانی و ۵۵ همایش ورزش صبحگاهی بخشی از دیگر اقدامات است.