به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ سرهنگ "عبداله حسنی" به تشریح این عملیات پرداخت و اظهارداشت: با اقدامات اطلاعاتی چندین ماهه ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر استان بر روی یکی از عناصر حمل و قاچاق موادمخدر مشخص شد این سوداگر مرگ در قالب یک باند، سودای انتقال یک محموله بزرگ مواد را در سر دارد.

سرهنگ حسنی افزود: در ادامه تحقیقات، اطلاعات انتقال این محموله به دست آمد و ماموران دریافتند اعضای باند مواد را در قالب کاروان مسلح به استان سمنان حمل می کنند.

این مقام انتظامی از استقرار تیم های ویژه پلیس در محورهای مواصلاتی و اجرای گشت های محسوس و نامحسوس برای شناسایی و دستگیری سوداگران مرگ خبرداد و گفت: سرانجام هر 2 دستگاه خودروی متعلق به اعضای این باند در محور کویری دامغان- معلمان شناسایی و دستور ایست از سوی پلیس صادرشد.

وی به بروز درگیری مسلحانه بین سوداگران مرگ و پلیس اشاره کرد و ادامه داد: با شلیک دقیق ماموران یکی از قاچاقچیان مواد به هلاکت رسید و 5 نفر دیگر دستگیرشدند.

سرهنگ حسنی از کشف 200 کیلو شیشه و 440 کیلو تریاک از خودروی قاچاقچیان مواد خبرداد و گفت: 3 دستگاه خودروی دیگر نیز در همین راستا توقیف و تعداد قابل توجهی انواع گوشی همراه کشف شد.

فرمانده انتظامی استان سمنان با تقدیر از تلاش و پیگیری های ماموران در خصوص این عملیات به ورود ماده مخدر خطرناک شیشه از مرزهای شرقی کشور اشاره و خاطرنشان کرد: مبارزه بی امان با سوداگران مرگ و طرح های گوناگون پیشگیرانه و مقابله ای پلیس تا ریشه کنی این بلای خانمانسوز استمرار دارد.