به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ بهروز اسودی در یکصد و نود و پنجمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اعلام این خبر افزود: در قالب تسهیلات رونق تولید سال ۹۸ و بند الف تبصره ۱۸ تا کنون ۱۰۷ واحد تولیدی از این تسهیلات به ارزش حدود ۳۶۰۰ میلیارد ریال بهره مند شده اند.

وی تصریح کرد: از مجموع طرح های پرداختی ۳۸ واحد به ارزش ۲۳۰۰ میلیارد ریال مربوط به بخش رونق تولید ۹۸ و ۶۹ طرح نیز به ارزش حدود ۱۳۰۰ میلیارد ریال مربوط به برنامه تولید و اشتغال ( بند الف تبصره ۱۸) می باشد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در ادامه گزارش خود تصریح کرد: تاکنون ۲۵۶ واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۱۶هزار میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شده اند که در این نشست نیز و با تصمیم اعضای کارگروه ، ۳۶ واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات به ارزش ۶۶۵ میلیارد ریال به بانکها معرفی شد.

بهروز اسودی با اشاره به مغایرت تسهیلات مصوب و پرداختی از سوی بانکهای عامل ، مهمترین علل این امر را کمبود وثایق از سوی واحدهای تولیدی عنوان کرد و افزود: بیش از ۳۲درصد مغایرت ها مربوط به کمبود وثایق ، ۲۸درصد مربوط به صورت های مالی ، ۲۲.۵ درصد مربوط به درخواست متقاضی و مابقی مربوط به مصوبات مرکز ، طرح ایجادی و واحد غیر فعال است که در این جلسه پیرامون رفع مغایرت ها و موانع پیش رو تصمیم گیری شد.

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان همچنین از بررسی مشکلات بیش از ۹۸۵ واحد تولیدی مشکل دار در جلسات این کارگروه خبر داد و تصریح کرد: در آخرین دستور کار این نشست مشکلات بانکی ، زیربنایی ، مالیاتی و تامین اجتماعی سه واحد تولیدی سنگ لاشه آذر سنگ ، معدنی شاهوار و هنر چوب ارژن بررسی شد