به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ زانیار لطفی مسئول واحد هنر های تصویری حوزه هنری استان کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: در ادامه موفقیت های  تولیدات و آثار کوتاه سینمایی حوزه هنری  فیلم کوتاه « شمع سرد» به نویسندگی هنرمند جوان و توانمند حوزه هنری آقای نوید زارع عنوان بهترین فیلم کوتاه داستانی پانزدهمین دوره جشنواره دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور که در شهر قم برگزار شد را از آن خود کرد.

وی گفت: در این فیلم آرتین احمدی و ملوک حسین آبادی به عنوان بازیگر و محمد توریوریان به عنوان صدابردار و زانیار لطفی به عنوان تصویربردار نوید زارع را به عنوان کارگردان و تدوینگر این فیلم‌ 17 دقیقه ای یاری رسانده اند.

لطفی در خصوص داستان این فیلم نیز گفت: اهورا که پسری ده ساله است و با مادر بزرگ پیرش زندگی می کند به دلایل مشکلات مالی مجبور به شرکت در یک مسابقه ی مدرسه ای می شود که بر خلاف میل خودش است.

وی گفت : نوید زارع متولد ۱۳۷۴ سنندج دارای مدرک کاردانی انیمیشن و دانشجوی کارگردانی سینما است که تاکنون چهار فیلم کوتاه را در کارنامه خود دارد.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری در خصوص موفقیت های این هنرمند افزود: کاندید دهمین دوره ی جشنواره ی فیلم صد؛ کاندید بهترین فیلم در جشنواره ی تایم لاین ایتالیا، کسب جایزه بهترین فیلم دانشجویی از جشنواره ی مون لایت ایتالیا، کاندید بهترین فیلم جشنواره فیمینیست بوردر کانادا، حضور و انتخاب به میان ده فیلم فینالیست جشنواره ی استو یونان، حضور در جشنواره رویش. حسنات، سما، نهال، پاسارگاد، المپیاد، کودک همدان اشاره کرد.