به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ جلال قلعه شاخانی امروز در جمع اصحاب رسانه استان با اشاره به در پیش بودن هفته کتاب اظهار کرد: بیست و هفتمین دوره هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه کتاب دریچه ای به سوی معرفت و دانایی است، ادامه داد: بر همین اساس ویژه برنامه های در راستای گرامیداشت این هفته در سطح استان و شهرستان های تابعه با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی پیش بینی شده است.

دبیر ستاد برگزاری هفته کتاب استان کردستان از برگزاری جشنواره سراسری قلم روستا خبر داد و افزود: فراخوان این جشنواره از سال گذشته در سطح کشور اعلام شد و با بررسی آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره، مراسم تجلیل از برگزیدگان آن روز جمعه 24 آبان همزمان با هفته کتاب در روستای آویهنگ از توابع بخش مرکزی سنندج برگزار می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، کشف استعدادهای درخشان بومی روستایی در حوزه نویسندگی، تحقق حاکمیت احکام و ارزش های الهی و تقویت مبانی فکری و عقیدتی روستائیان، جریان سازی و تولید آثار فاخر فرهنگی در حوزه روستاهای سراسر کشور، ارج نهادن و معرفی توانمندی ها و مهارت های ادبی روستائیان، ایجاد تعادل و توازن در تحقق عدالت اجتماعی حوزه فرهنگ و هنر روستائیان، ایجاد فضای همدلی و هم افزایی در بین نخبگان روستایی سراسر کشور را از جمله اهداف این جشنواره برشمرد.

قلعه شاخانی در ادامه با اشاره به دیگر برنامه های استان در گرامیداشت این هفته بیان کرد: برپایی فروشگاه و نمایشگاه کتاب با حضور ناشران استانی، رونمایی از تازه‌های نشر، برگزاری برنامه کتاب گردی و بازدید از جام باشگاه های کتابخوانی با حضور مقامات استانی، زنگ نمادین بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در مدارس استان، همایش تجلیل از فعالان کتاب، برنامه‌های آموزشی جام باشگاه های کتابخوانی از جمله برنامه های است که در هفته کتاب در سطح استان اجرا می شود.

وی برنامه قصه گویی و جشن کتاب با حضور ناشران و فعالان حوزه کتاب در استان، اهدای کتاب به مدارس و کتابخانه‌های شهری و روستایی، اختصاص بخشی از خطبه های نماز جمعه به موضوع فرهنگ مطالعه کتابخانه توسط امامان جمعه استان، برگزاری برنامه تجلیل از ۲۰ نویسنده و فعال فرهنگی استان از دیگر برنامه های پیش بینی شده در گرامیداشت این روز در سطح استان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان همچنین گفت: اهدای کتاب به مراکز فرهنگی و هنری، همکاری با انجمن‌های فرهنگی، هنری، ادبی و پاتوق‌های کتاب و کتاب‌خوانی در سطح استان و انجام فعالیت‌های ترویجی و تبلیغی حوزه مطالعه از دیگر برنامه‌ها خواهند بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: