به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در نشستی با خبرنگاران ضمن تشریح برنامه های هفته وحدت گفت : شانزدهمین یادواره خالق مولودنامه مرحوم سید بهاء الدین شمس قریشی توسط حوزه هنری در محل مسجد جامع سنندج و برنامه مشترک بهار همدلی جشن بزرگ میلاد پیامبر(ص) و آغاز هفته وحدت در محل سالن آزادی سنندج با همکاری استانداری ، حوزه هنری ، اداره فرهنگ وارشاد اسلامی استان  و شهرداری سنندج به عنوان محوری ترین برنامه آغازگر جشن های هفته وحدت در استان کردستان است.

وی افزود جشن بهار همدلی با اجرای ارکستر فیلارمونیک کردستان به خوانندگی داریوش گودرزی و رهبری مهدی احمدی، اجرای موسیقی کردی گروه ئه وین به سرپرستی افشین خرامان پور و به خوانندگی عادل نادری، اجرای گروه نمایش خه م ره وین، اجرای گروه چهل دف حوزه هنری شنبه 18 آبان ماه 98 از ساعت 20 در سالن ورزشی آزادی سنندج آغازگر برنامه های هفته وحدت است که با حضور مسئولین ارشد کشوری و استانی برگزار می شود.

مرادی افزود : یکشنبه 19 آبان ماه ( 12 ربیع الاول)  شانزدهمین یادواره عارف نامی کرد سید بهاء الدین شمس قریشی با حضور دف نوازان و مولودی خوانان برتر استان از ساعت 19 به عنوان بزرگترین مراسم مولودی خوانی کشور و محوری ترین برنامه هفته وحدت  در محل صحن جدید مسجد جامع سنندج برگزار می گردد .

وی در خصوص دیگر برنامه گفت: برگزاری نمایشگاه کاریکاتور با عنوان" وحدت اسلامی " برپایی نمایشگاه آثار کاریکاتوریست های جوان کردستانی حاصل کارگاه آموزشی تحت همین عنوان با همکاری معاونت فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان از روز یکشنبه 19 آبان در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج به مدت یک هفته و برگزاری نمایشگاه تجسمی در گالری مهر حوزه هنری بیجار از برنامه های این دفتر در بخش تجسمی است.

مرادی با اشاره به آثار بسیار ارزشمند ادبی در وصف حضرت ختمی مرتبت (ص) و اهمیت وحدت مسلمین توسط شاعران گفت : برگزاری شب شعر وحدت با همکاری آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج روز دوشنبه 20 آبان ماه 98 از ساعت 17 در محل سالن شماره 2 پردیس سینمایی بهمن سنندج با حضور شاعران برتر استان و برگزاری مشترک شب شعر آیینی با همکاری سازمان بسیج مداحان و شاعران آیینی و اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان چهارشنبه 22 آبان ماه با حضور استاد کلامی زنجانی در محل سالن نور تبلیغات اسلامی استان کردستان از برنامه های برگزار شده در حوزه ادبیات می باشد که در این هفته برگزار می شود.

مرادی افزود : یکی دیگر از برنامه های بسیار ارزشمند در حوزه ادبیات برگزاری نشست مولانا شناسی با حضور استاد برجسته کریم زمانی است که این برنامه چهارشنبه 22 آبان ماه با همکاری و مشارکت حوزه هنری ، شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج  از ساعت 16 در محل سالن شماره یک پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار می شود و ورود تمامی علاقه مندان در این نشست آزاد است.

وی افزود : اکران رایگان فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی در پردیس سینمایی بهمن سنندج و سینما آزادی بیجار در یکی از ایام هفته وحدت و برگزاری جشن بزرگ وحدت با همکاری حوزه هنری شهرستان بیجار و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار روز سه شنبه 21 آبان ماه در محل سینما آزادی از دیگر برنامه هایی است که توسط حوزه هنری برگزار می شود.

وی افزود : رونمایی از مجموعه اشعار در مدح پیامبر (ص) به کوشش ایوب شکیبا که توسط حوزه هنری به چاپ رسیده است از دیگر برنامه هایی است که در این هفته برگزار می شود.

مرادی در پایان با اشاره به ضرورت تأمین نیازهای جامعه هنری و فراهم آوری شرایط ارتقای سطح دانش و دسترسی آسان و سریع به منابع مورد نیاز گفت : خوشبختانه با حمایت های ارزشمند دکتر نصراللهی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کتابخانه تخصصی هنر حوزه هنری در محل پردیس سینمایی بهمن سنندج با بیش از 4000 عنوان کتاب آماده بهره برداری شده و ان شاالله در این هفته با حضور مسئولین ارشد استان به صورت رسمی افتتاح و در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

وی گفت : این کتابخانه یکی از تخصصی ترین کتابخانه های هنری استان بوده و کتاب های مرجع رشته های مختلف هنری در آن موجود بوده و به تدریج بر خزانه منابع آن افزوده خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: