به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ محمد فرهاد روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در همین مدت سه هزار و ۲۵۰ مورد حادثه شبکه فاضلاب نیز در سنندج به واحد اتفاقات گزارش و نسبت به رفع آن اقدام شد.

وی به اقدامات انجام شده سال جاری این شرکت در سنندج اشاره کرد و افزود: بهره‌برداری از خط انتقال ثقلی به منظور آبرسانی به ایستگاه پمپاژ نایسر به طول یک هزار و ۷۰۰ متر از جمله این اقدامات است.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان یادآور شد: امسال هفت باب مخزن ذخیره در مناطق مختلف شهر سنندج به ظرفیت ۲۲ هزار مترمکعب به بهره‌برداری رسید.

او گفت: امسال تا پایان مهرماه پنج هزار ۷۰۰ حادثه مربوط به شبکه آب در سنندج اتفاق افتاد که پرسنل مربوطه در کمترین زمان اقدام به رفع آن کردند.

فرهاد اضافه کرد: افزایش ذخیره آب سنندج از ۶۷ هزار مترمکعب در پایان سال ۹۷ به ۹۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در سال جاری از دیگر اقدامات انجام شده امور آب و فاضلاب این شهر است.

وی اظهار داشت: بیش از ۲۰ کیلومتر شبکه آبرسانی و حدود شش کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب به ویژه در مناطق منفصل شهری نایسر، دوشان، ننله، قار، گریزه، حسن آباد و آساوله، مورد بهره‌‍‌برداری قرار گرفت.