به گزارش خبرگزاری برنا از مهریز،  درجلسه هماهنگی برگزاری نخستین جشنواره انار سریزد که  با رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، دهیار سریزد، دبیر جشنواره انار سریزد و مسئول آتش‌نشانی در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

دبیر برگزاری جشنواره انار در این جلسه بابیان اینکه هدف از برگزاری این جشنواره، معرفی ظرفیت‌های بالای تاریخی و گردشگری روستای سریزد است گفت: در راستای رونق تولید و اشتغال‌زایی و کمک به مردم این روستا، تلاش شد کشاورزان و باغداران روستای سریزد در این جشنواره به فروش محصولات باغی خود به‌ویژه انار بپردازند.

قاسم حاجی بیگی افزود: در حاشیه برگزاری این جشنواره، دروازه باستانی فرافر، مجموعه بوم گردی و کاروانسرای سریزد و قلعه تاریخی و معروف این روستا معرفی می‌شود تا با توسعه گردشگری موجب رونق و آبادانی هر چه بیشتر این روستا شود.

وی بابیان اینکه انار مرغوب سریزد به یکی از نمادهای مهریز تبدیل‌شده است ادامه داد: انار یکی از محصولات اصلی روستای سریزد است تا جایی که حدود 40 هکتار از اراضی روستای سریزد زیر کشت انار قرار دارد و سالیانه 400 تن انار از باغ‌های این روستا برداشت می‌شود.

 رضا زارع زاده، فرماندار شهرستان مهریز با اشاره به حساسیت‌های موجود در خصوص برگزاری اولین جشنواره انار در این شهرستان گفت:  این جشنواره بدون سرمایه گذاری دولت و تماما با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام می شود و امیدواریم باعث نشاط اجتماعی و رونق اقتصادی در این منطقه شود.

وی افزود: این جشنواره می تواند راه را برای برگزاری جشنوارهای میوه دیگر از قبیل خرمالو و انجیر نیز باز کند

مجاهد کرباسی، رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مهریز نیز در این جلسه تصریح کرد: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی روستای سریزد و جشنواره انار است و مراسم این جشنواره به صورت  مستقیم از شبکه پرس تی وی پخش خواهد شد.

در این جلسه هم‌چنین در مورد استقرار خودروهای امداد و نجات، برگزاری مسابقه، اجرای موسیقی سنتی و تدابیر لازم جهت اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر تصمیماتی گرفته شد.

لازم به ذکر است؛ نخستین جشنواره انار شهرستان مهریز روز جمعه 17 آبان در مجموعه تاریخی و گردشگری سریزد از توابع شهرستان مهریز برگزار و از ساعت 9 صبح آغاز می‌شود و اختتامیه آن ساعت 5 عصر خواهد بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: