به گزارش برنا از اراک ، آیت الله قربانعلی‌دری‌نجف‌آبادی در نهمین دوره بصیرت فرماندهی انتظامی استان مرکزی گرامیداشت شهید مرتضی کارچانی افزود: اگر بصیرت و معرفت در امور مختلف حاکم شود بسیاری از حوادث و مشکلات در جامعه رخ نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه معرفت از کج‌روی‌ها، نادانی‌ها، خرافات، بدبینی‌ها، کینه‌توزی‌های غلط در جامعه جلوگیری می‌کند، گفت: باید برنامه‌هایی دراین خصوص تدوین و اجرا شود.

امام جمعه اراک ادامه داد: ایجاد و افزایش اشتغال در جامعه نیازمند همت‌های بلند است، تنبلی و مفت‌خوری در اسلام گناه بزرگ است و این افراد در جمهوری اسلامی ایران جایگاهی ندارد.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی عنوان کرد: کشور با چاپ اسکناس آباد نمی‌شود، همه باید در هر جایگاه و مقامی که هستند برای توسعه و پیشرفت این مرز و بوم تلاش کنند.

وی گفت: عقل در اسلام چراغ راه و شمشیر هدایت است و همه باید امور مختلف زندگی را با عقل به پیش یبرند و هموراه به دنبال کسب رضای خداوند و ذخیره برای آخرت باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: حرکت بر اساس معرفت، علم و عقل، حیات فردی، خانوادگی، اجتماعی و سعادت بشر در دنیا و آخرت را تضمین می‌کند.