به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، این جشنواره که به مناسبت هفته جهانی فضا تدارک دیده شده، فرصتی است برای علاقمندان به نقاشی و نویسندگی تا استعداد خود را در حوزه «نجوم و فضا» بیازمایند. این جشنواره با هدف ترویج دانش نجوم و فضا، آشنایی مردم با اهمیت این دو دانش، نقش یافته‌های این حوزه‌ها در بهبود زندگی بشر ، زیبایی‌های چشم نواز آسمان شب و تاثیر ادبیات و هنر در پرورش تخیل و پیشرفت جوامع بشری برگزار می‌شود.

در احتتامیه این جشنواره مریم فخیمی دبیر جشنواره گفت: فراخوان این جشنواره ۱۴ مرداد منتشر و در مدت دو ماه کارگاه داستان‌نویسی علمی‌تخیلی در تهران، کارگاه‌های نقاشی، دانش هوافضا و داستان نویسی علمی‌تخیلی در تبریز برگزار شد. بخش رقابت جشنواره نیز به نقاشی اختصاص داشت که دبیرخانه جشنواره ۱۵۰ اثر تا ۲۰ مهر از سراسر کشور دریافت کرد.

وی افزود: داوری آثار توسط اساتید دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزارشد و در پایان ۱۰ اثر برتر و ۲۵ اثر نمایشگاه انتخاب شد.

به گفته مریم فخیمی، کتاب آثار برتر بخش داستان کوتاه علمی‌تخیلی سومین رقابت کشوری «رویای کهکشانی من» در دست چاپ است و تا پایان سال رونمایی خواهد شد.

در پایان اختتامیه و با حمایت سازمان فضایی ایران، به برندگان بخش نقاشی و آثار راه یافته به نمایشگاه هدایایی ارزنده اهدا شد.

 

گفتنی است، در حاشیه اختتامیه، نمایشگاه آثار برتر نقاشی برپا بود و کارگاه‌های داستان‌نویسی علمی‌تخیلی و دانش فضایی نیز برگزار شد.