مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در گفتگو با خبرگزاری برنا در کردستان اظهار داشت: با توجه به استقبال گسترده مردم استان و سایر استان ها، مهلت شرکت در مسابقه بزرگ کتابخوانی ویژه 5 اثر از آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته) تا روز 14 آذر ماه سال جاری تمدید شد.

محمد عبدالملکی عنوان کرد: در ابتدا پیش بینی می شد که شرکت کنندگان در این مسابقه کتابخوانی فقط از داخل استان باشند اما خوشبختانه برگزاری این مسابقه با استقبال گسترده مردم سایر استان ها نیز مواجه شده است.

وی گفت: در این مسابقه کتابخوانی 5 اثر «دغدغه های فرهنگی»، «کار باید تشکیلاتی باشد»، «ژرفای نماز»، «مطلع عشق» و «بیانیه گام دوم انقلاب» از آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته) معرفی شده است.

محمد عبدالملکی عنوان کرد: علاقمندان برای شرکت در این مسابقه کتابخوانی می توانند به کتابخانه های عمومی سراسر استان کردستان مراجعه و علاوه بر امانت کتاب ها، سوالات و پاسخنامه را نیز دریافت کنند.

وی ادامه داد: همچنین کتاب های مسابقه، سوالات و پاسخنامه ها هر کدام به تفکیک در پورتال اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان به آدرس اینترنتی www.kordestan.iranpl.ir و دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان  به آدرس اینترنتی www.nvf.kordestan.ir موجود است و علاقمندان می توانند با مراجعه به این سایت ها موارد مذکور را به صورت رایگان دانلود کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اشاره به اینکه شرکت کنندگان در استان کردستان پس از تکمیل پاسخنامه ها، آن ها را به نزدیکترین کتابخانه محل زندگی خود تحویل دهند، گفت: شرکت کنندگان در سایر استان ها نیز برای آگاهی از نحوه تحویل پاسخنامه ها با اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان تماس حاصل فرمایند.

عبدالملکی بیان کرد: بر اساس برنامه قرار است در مراسم ویژه ای که با همکاری دفتر نمایندگی ولی فقیه و صدا و سیمای مرکز کردستان برگزار می شود از برگزیدگان تقدیر به عمل آید.

وی با بیان اینکه در پایان این مسابقه کتابخوانی از 15 نفر از برندگان با اهدای لوح سپاس و هچنین هدایای نقدی تقدیر به عمل می آید، گفت: به نفرات اول، 5 میلیون ریال، نفرات دوم، 3 میلیون ریال و نفرات سوم ، 2 میلیون ریال اهدا می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان گفت: همچنین از سوی متولیان برگزاری مسابقه کتابخوانی مذکور، جوایز ارزنده ای به قید قرعه به برخی دیگر شرکت کنندگان نیز اهدا می شود.

عبدالملکی اظهار داشت: هدف از برگزاری این مسابقه کتابخوانی را ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای شاخص سرانه مطالعه عنوان کرد و گفت: آشنایی با آثار مقام معظم رهبری (دامت برکاته) به ویژه در رابطه با سبک زندگی ایرانی اسلامی و پاسداشت ارزش های انقلاب اسلامی در برگزاری این مسابقه کتابخوانی مورد توجه است.

عبدالملکی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات کتاب خوانی با بهره مندی از منابع و آثار مهم و اثرگذار  یکی از برنامه های مهم  نهاد کتابخانه های عمومی کشور به منظور ترویج فرهنگ مطالعه است، اضافه کرد: همکاری و مشارکت نهادها و سازمان ها در برگزاری هر چه بهتر چنین برنامه های فرهنگی بسیار اثرگذار است.