به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ فاطمه مهاجرانی روز یکشنبه در حاشیه گردهمایی روسای اداره‌های استعداد درخشان و دانش پژوهان کشور در مجتمع رفاهی فرهنگیان شهمیرزاد استان سمنان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: مدارس استعداد درخشان باید دانش آموز را انتخاب کنند و حتما باید ساز و کار انتخابی وجود داشته باشد و انتخاب در مسیر آزمون نباشد.

 وی ادامه داد: ساز و کار غیر آزمونی برای انتخاب دانش‌آموزان در دست تدوین است، ولی تا محقق شدن این رویکرد شیوه‌ انتخاب لزوما نباید درسی باشد.

مهاجرانی تصریح کرد: برگزاری آزمون انتخابی برای ورود به مدرسه‌های استعداد درخشان صرفا با تاکید بر منابع درسی حفظی برای دانش‌آموزان آسیب زا است و دوره ابتدایی به عنوان بخشی مهم از آموزش نباید تحت تاثیر فشار آزمون باشد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: انتخاب دانش‌آموزان در مدرسه‌های استعداد درخشان اجتناب ناپذیر است،  ولی سنجش درسی نخواهد بود.

وی بیان کرد: توسعه مدرسه‌های استعداد درخشان در سه محور آموزشی، پژوهشی و پرورشی دنبال می‌شود و در محور آموزشی  سعی بر غنی سازی آموزشی با  کمک کتاب‌های تکمیلی و برگزاری کارگاه آموزشی است.

وی یادآور شد: در رویکرد توسعه و تقویت مدرسه‌های استعداد درخشان در محور پرورشی تاکید بر تقویت مهارت زندگی و تربیت دانش آموزان سرآمد در زندگی در کنار تحصیل است و همچنین برنامه‌های قرآنی و فرهنگی ویژه نیز در دستور کار است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان خاطرنشان کرد: توسعه مدرسه‌های استعداد درخشان بر پایه پژوهش با کمک ستاد علم و فناوری رئیس جمهوری و سازمان فضایی دنبال می شود.

گردهمایی روسای اداره‌های استعداد درخشان و دانش پژوهان کشور با حضور رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان، مدیران ۳۱ استان کشور، ۱۶ تن از معاونان و کارشناسان مرکز ملی استعدادهای درخشان با هدف تبادل تجربه‌ها و هم افریی برای ایجاد کیفیت‌افزایی در مدرسه‌های تیزهوشان به مدت سه روز برگزار می شود.

یک هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز تیزهوش استان سمنان در ۱۶ مرکز آموزشی استان مشغول به تحصیل هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: