به گزارش خبرگزاری برنا، محمد مخبر در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان و درجریان بازدید از چند طرح اقتصادی گفت: در سفر سال 1396به استان وعده 1000 میلیارد تومان سرمایه گذاری و 10هزار شغل را در طی سه سال دادیم که با گذشت دو سال و نیم، علاوه بر 1500میلیارد تومان سرمایه گذاری، حدود 40هزار شغل را ایجاد کرده ایم.

وی افزود:امروز 20هزار شغل جدید ایجاد شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام دراستان سیستان و بلوچستان مورد بهره برداری قرارمیگیرد و این رقم بزودی به 40هزار شغل خواهد رسید.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بااشاره به سایر خدمات این ستاد افزود: تا به امروز 140 مدرسه و90مرکز بهداشت و درمان را در استان سیستان و بلوچستان احداث کرده ایم، همچنین با حمایت و سرمایه گذاری ستاد اجرایی، 47 مرکز بسته بندی، 15دامداری و 12 کشتارگاه که به حالت نیمه تعطیل درآمده بودند، دوباره به فعالیت مشغول شده اند.

مخبر کمک به 60 هزار بازمانده از تحصیل را از دیگر اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام در سیستان و بلوچستان برشمرد و خاطرنشان کرد: با اجرای طرح های اشتغال زایی ستاد اجرایی، 10 درصد کمبود گوشت قرمز کشور تامین شده است.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به ساخت 2 هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به محرومیت استان، محدودیتی در زمینه ساخت مسکن برای محرومان نداریم. همچنین به ساخت مسکن برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کمک ویژه خواهیم کرد.

مخبر تصریح کرد: ستاد اجرایی فرمان امام با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، به یاری دولت در اجرای طرح ملی احداث واحد مسکونی برای محرومان آمده است و در ساخت این واحدها مشارکت می کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: