به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان. بر اساس این تفاهمنامه، تامین زیر ساخت ها و منابع انرژی برق را گروه صنعتی مپنا و ساخت اتوبوسها را گروه صنعتی عقاب افشان با استفاده از ظرفیتهای داخلی و دانش بومی عهده دار شدند.

در آیینی که به این منظور در شرکت عقاب افشان سمنان برگزار شد ، مدیر عامل گروه مپنا گفت: ورود اتوبوسها و مینی بوسهای برقی به ناوگان حمل و نقل کشور به لحاظ صرفه جویی در سوخت تا یک سوم و کاهش چشمگیر آلودگی زیست محیطی تاثیر گذار است.

عباس علی آبادی ، برقی شدن ناوگان ریلی و جاده ای را از اولویت های کشور بیان کرد و افزود: برای تامین انرژی این وسایل نقیله مشکلی وجود ندارد و ایجاد ایستگاه های شارژ در شهرهایی مثل تهران و مشهد آغاز شده است.

علی آبادی با بیان اینکه در حال حاضر برای تولید 82 هزار مگاوات برق در کشور نیروگاه ساخته شده و برای تولید 19 هزار مگاوات دیگر نیز طرح در دست اجراست گفت : به جز زمان پیک مصرف برق که 200 ساعت در سال است ، هشت هزار و 500 ساعت ظرفیت مازاد داریم که در حمل و نقل قابل استفاده است.

مدیر عامل مپنا ازدستیابی کامل به بومی سازی ساخت توربین های بادی در کشور هم خبر داد و افزود: در این زمینه ایران با کشورهای پیشرفته و به روز دنیا رقابت می کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: