به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ جواد شاه حسینی روز دوشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: در پی کنترل و پایش شبانه‌روزی ماه‌های اخیر کارشناسان محیط زیست از واحدهای صنعتی مستقر در آرادان، واحد صنعتی تولید سولفات سدیم به عنوان واحد آلاینده شناسایی  و به این واحد اخطار رفع آلایندگی داده شد.

وی ادامه داد: واحد آلاینده تولید سولفات سدیم در ناحیه صنعتی سید آباد با وجود اخطاریه های زیست محیطی صادر شده و اعطای مهلت زمانی مناسب برای رفع نواقص و مهار کامل آلاینده ها همچنان به فعالیت توام با آلودگی خود ادامه داد که منجر به تطیلی واحد شد.

شاه حسینی بیان کرد: فعالیت این واحد صنعتی به دلیل نصب نکردن سیستم‌های کنترل آلاینده های هوا با انتشار ذرات و غبار همراه بود که به منظور جلوگیری از هرگونه اثرات سوء ناشی از فعالیت، در اخطاریه‌ای از ادامه  فعالیت آن ممانعت شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آرادان  تصریح کرد: فعالیت واحد تولید سولفات سدیم ضمن آلودگی هوا، موجب اعتراض واحدهای صنعتی همجوار و شهروندان آرادان نیز شده بود.       

 شاه حسینی خاطر نشان کرد: به استناد ماده ۱۲ قانون هوای پاک ادامه فعالیت واحد منوط به خریداری، نصب و به کارگیری سیستم‌های کنترلی متناسب با ظرفیت تولید خواهد بود.

نیمه نخست امسال ۴۱ واحد صنعتی استان سمنان به عنوان صنایع آلاینده محیط زیست معرفی شد.

دوم دی امسال به دلیل شدت آلودگی هوا ۳۵ واحد تصفیه دوم روغن ، ریخته‌گری و ذوب در مناطق غربی استان به دلیل آلایندگی  در مدت محدود تعطیل شده بود.

ششم مرداد امسال نیز اندازه‌گیری شبانه آلاینده‌های واحدهای صنعتی شهرستان آرادان منجر به معرفی ۲ واحد تولیدی آلاینده به مراجع قضائی شد.

شهرستان آرادان با دست کم ۱۵ هزار نفر جمعیت در غرب استان سمنان قرار دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: