به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی،  جواد مرادی رئیس جمعیت هلال احمر درمیان بیان کرد: در حال حاضر ۴۳۰ داوطلب با جمعیت هلال احمر درمیان همکاری می کنند.

وی با بیان اینکه طی ایام سال ویژه برنامه هایی در راستای افزایش توان مهارتی نیروها و نجاتگران برگزار می شود، اظهار کرد: برگزاری دوره توان افزایی نجات ویژه امدادگران و نجات گران از جمله این برنامه ها بوده است.

وی ادامه داد: در این راستا دوره توان افزایی  نجات در حوادث جاده ای برای ۲۳ نفر از امدادگران و نجاتگران برادر و دوره توان افزایی نجات در حوادث کوهستان برای ۱۵ نفر از امدادگران و نجاتگران خواهر برگزار شده است.

مرادی افزایش توان عملیاتی و سطح علمی نجاتگران را از جمله عوامل کلیدی و مهم در زمان حوادث احتمالی دانست و افزود: ارتقاء سطح علمی و توان عملیاتی نیروهای امدادی از جمله اهداف برگزاری این دوره بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر درمیان با اشاره به حوادث جاده ای این شهرستان بیان کرد: بر اساس آمارها سالانه هم وطنان به ویژه جوانان زیادی جان خود را بر اساس سانحه تصادف از دست می دهند که نیازمند توجه بیشتری از سوی رانندگان است.

مرادی همچنین به کوهستانی بودن برخی از نقاط و روستاهای درمیان بیان کرد: از شهروندان خواستاریم قبل از سفر به نقاط دیدنی این شهرستان، نسبت به شناسایی منطقه تحقیقات لازم را داشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: