به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری برنا؛ پس از احتکار ماسک و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا در تهران، قم، گیلان و مازندران، این بار پرونده احتکار  در زنجان و کرمانشاه بررسی شد.

بر اساس اعلام فرماندهان انتظامی این دو استان، بیش از ۲۶۱ هزار جفت دستکش و اقلام بهداشتی احتکارشده در زنجان و ۳۳۹ هزار عدد ماسک و دستکش در کرمانشاه کشف شد.

سردار "علی اکبر جاویدان" فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اظهار داشت: پس از اطلاع پلیس در خصوص احتکار مقدار زیادی لوازم و تجهیزات بهداشتی در یکی مغازه‌های عرضه کننده لوازم و تجهیزات پزشکی، رسیدگی به موضوع آغاز شد.

وی ادامه داد: در همین راستا، ماموران پلیس امنیت اقتصادی موفق به شناسایی واحد صنفی مذکور در ساختمان اجلالیه خیابان مدرس شده و نسبت به بازرسی از آن اقدام کردند.

سردار جاویدان افزود: در این بازرسی، ۳۳۸ هزار عدد دستکش، یک هزار عدد ماسک و ۱۷۲ بطری سرم شستشوی احتکار شده کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ارزش لوازم احتکاری کشف شده را طبق نظر کارشناسان یک میلیارد ریال عنوان کرد.

وی همچنین با اشاره به پلمب واحد صنفی مذکور از دستگیری یک نفر در این رابطه و معرفی وی به دستگاه قضائی جهت سیر مراحل قانونی و صدور حکم لازم خبر داد.

سردار جاویدان در پایان با اخطار به محتکر کنندگان و گرانفروشان گفت: پلیس با جدیت و بدون هیچ گذشتی با این قبیل افراد برخورد خواهد کرد و عواقب سنگینی در انتظارشان خواهد بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: