رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با همکاری مردم در روزهای اخیر روند سریع شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی کندتر شده و آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در این خطه تقریبا ثابت است و می‌طلبد با تداوم پویش در خانه ماندن هرچه سریعتر این بیماری را شکست داد.

دکتر«محمد جمالیان» روز چهارشنبه در حاشیه نشست قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی در جمع خبرنگاران، افزود: خلوت ماندن خیابان‌ها و تداوم کاهش تردد مردم، ممانعت از پذیرش مسافران نوروزی و نرفتن به دید و بازدیدها در ایان سال نو موجب خواهد شد تا استان در بازه زمانی معقولی بتواند روند نزولی بیماری را تجربه کند.

وی اظهار داشت: این هشدار جدی است که شیوع کرونا در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی و حضور افراد در اجتماعات دوباره شعله‌ور می‌شود و باید با آگاهی از بروز وضعیت بحرانی در قبال این بیماری جلوگیری کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: همکاری موثر مردم در موضوع ماندن در خانه جای تشکر دارد و در برهه تعطیلات پیش رو به‌صورت ویژه از مردم درخواست می‌شود که از سفر و دید و بازدید بپرهیزند و به تبریک سال نو توسط تلفن بسنده کنند.

دکتر جمالیان در بخش دیگری از سخنانش به مردم در خصوص وجود ماسک‌های غیربهداشتی هشدار داد و افزود: ۳۰ هزار ماسک غیربهداشتی درروزهای اخیر از سطح  استان جمع‌آوری شد و نیاز است که شهروندان ماسک خود را از داروخانه و مراکز بهداشتی تهیه کنند و به اقلام موجود در دستفروشی و مغازه‌ها اطمینان نکنند.

وی در ادامه اظهار داشت: همدلی مردم و نهادهای خودجوش در ضدعفونی معابر و امکان پرتردد قابل تقدیر است و مردم با ماندن در خانه تلاش این مجموعه را به هدر ندهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تمام کسبه به‌غیر از صنوف خدمات‌رسان تعطیل در استان هستند و این حرکت آنان که با وجود مشکلات اقتصادی حاضر به زیان مالی شده اند و سلامت مردم را بر درآمد خود ترجیح داده اند، قابل تقدیر است.

دکتر جمالیان افزود: استان مرکزی امسال میزبان میهمانان نوروزی نخواهد بود و از افراد غیربومی به استان جلوگیری می‌کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: