به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ اسدالله گرجی زاده گفت، در خصوص وضعیت زندان‌های استان اصفهان، اظهار کرد: شش هزار و ۷۴۰ زندانی به مرخصی رفته‌اند که مدت حبس ۵۷۸ نفر از آنها به پایان رسیده بود و بعد از مرخصی دیگر به زندان برنمی‌گردند.

وی در خصوص تعداد زندانیانی که مشمول عفو شدند، افزود: ۹۲ نفر از این تعداد مشمول عفو شدند که روند شناسایی زندانیان دارای شرایط عفو همچنان ادامه دارد.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان در خصوص مدت مرخصی زندانیان تصریح کرد: مرخصی زندانیان فعلاً تا ۱۵ فروردین است و احتمال دارد که در صورت تداوم شیوع بیماری هماهنگی‌های جدیدی از طریق قوه قضائیه برای تمدید آن صورت بگیرد که این موضوع در روزهای آینده مشخص می‌شود.

وی گفت: گزارش تخلف زندانیان در زمان گذران ایام مرخصی را نداشته‌ایم و در این زمینه مشکل خاصی وجود ندارد.

گرجی‌زاده در خصوص تأمین مواد ضدعفونی کننده، اظهار کرد: همه تدابیر لازم در روزهای گذشته اتخاذ شده و ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی محیطی به زندان‌ها تحویل شده است همچنین بیمارستانی در زندان اصفهان تشکیل شده که در زمان ضرورت از آن استفاده شود.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی شرایط بحرانی را داشته‌ایم، تصریح کرد: برای تأمین پزشک هم پیش بینی‌های لازم شده است و بر زندان‌های شهرستان‌ها نظارت لازم هست و همه رؤسا و پرسنل زندان‌ها در محل کار خود هستند.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان با بیان اینکه در سال گذشته مقام اول آزادسازی زندانیان را داشتیم، تصریح کرد: ۷۵۰ نفر در سال ۹۸ توسط این ستاد با میزان بدهی ۱۱۹ میلیارد تومان آزاد شدند که ۷۰ میلیارد تومان معادل ۶۸ درصد توسط کسب رضایت از شاکی تأمین شد همچنین ۱۶ میلیارد تومان هم کمک ستاد دیه بود و هشت میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان هم مبلغ اعسار بود و ۱۲ و نیم میلیارد هم تسهیلات بانکی و مابقی مبلغ با آورده زندانیان تأمین شد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات بهداشتی در زمینه مقابله با شیوع بیماری کرونا در زندان‌ها در حال انجام است، اظهار کرد: هیچ مورد مثبتی از بیماری کرونا در زندان‌های اصفهان تاکنون شناسایی نشده و موارد انگشت شمار مشکوک هم پس از قرنطینه بهبودی یافتند.

گرجی زاده در خصوص تدابیر کنترلی شیوع بیماری کرونا در زندان‌ها گفت: زندانیان جدید به زندان وارد نمی‌شوند و همه محیط زندان‌ها تحت کنترل بهداشتی است و احتمال بیماری در زندان‌ها با وجود ایزوله کردن و رعایت موارد بهداشتی کم است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: