به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، نشست معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در شورای معاونان و مدیران کل ستادی استانداری عنوان کرد: اتکا به تولید داخلی موجب افزایش قدرت کشور و قطع وابستگی به خارج می‌شود.

وی با اشاره به شعار سال «جهش تولید» تاکید کرد: جهش تولید، کاهش نرخ بیکاری، افزایش درآمد و کاهش وابستگی به خارج را به دنبال دارد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به مزیت‌های استان گفت: لازم است عوامل موثر بر جهش تولید در همه حوزه‌ها معین شود و در همین راستا برنامه‌های عملیاتی استان برای سال جدید مشخص شوند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات سال ۹۸ عنوان کرد: نواقص و نارسایی‌های سال قبل احصا شده و برای رفع کامل بررسی شوند.

معتمدیان افزود: اولویت‌ها، برنامه‌ها و پیشنهادهای اجرایی برای سال ۹۹ تدوین و ارایه شود تا جهشی در برنامه‌های سال جدید داشته باشیم.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، به نتیجه رساندن مصوبات سفرهای شهرستانی، اجرای طرح‌های نیمه تمامی همچون مسکن روستایی، جاده‌ها و محورهای مواصلاتی، امکانات زیرساختی حمل و نقل از جمله مواردی است که باید در اولویت برنامه‌های سال جدید قرار گیرد.

وی بر استفاده از ظرفیت پیمانکاران بومی تاکید کرد و توانمندسازی پیمانکاران بومی را از اولویت‌های سال ۹۹ برشمرد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به تفاهم نامه‌ها و سندهای توسعه شهرستانی تصریح کرد: در سال جدید توان خود را برای اجرای این موارد خواهیم گذاشت.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹، سال جدید را «جهش تولید» نامگذاری و خطاب به دست‌اندرکاران تأکید کردند: جوری عمل کنید که با جهش تولید، تغییری محسوس در زندگی مردم به‌وجود آید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: