به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، حجت الله غلامی در نشست رسانه‌ای مجازی با اصحاب رسانه در ارتباط با عملکرد چهار روزه طرح «فاصله گذاری اجتماعی» گفت: بیستمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا امروز با هدف ارائه عملکرد برگزار شد. خوشبختانه با گذشت چهار روز از طرح «فاصله گذاری اجتماعی» در استان اصفهان وضعیت خوبی داریم.

وی ادامه داد: در کل سطح استان در سه بخش ایستگاه های کنترلی و غربال گری مشخص شد. نزدیک به 205 ایستگاه کنترلی با 3هزاروصد نیرو در بخش های مختلف فعال است.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به جریمه خودرو های متخلف، تصریح کرد: 346خودرو جریمه 500 هزار تومانی و 13 خوردو توقیف شده است. همچنین 6هزار خودرو از استان های تهران، قم، فارس و چهارمحال بختیاری برگشت داده شده است.

غلامی افزود: از زمانی که طرح زوج و فرد از در منزل عملیاتی شده است بیش از 75 هزار خودرو اعمال قانون شده است. برای روزهای 12 و 13 فروردین با  توجه به اینکه کلیه پارک ها تعطیل و ورودی پارک ها توسط شهرداری استان تعطیل شده است به سمت و سوی مهار تردد در سطح شهر ها خواهیم رفت.

وی گفت: 200تیم کنترل پلیس راهور در سطح شهر حضور خواهند داشت و تردد در شهر را کنترل خواهند کرد. همچنین 50 خودرو جرثقیل در اختیار نیروانتظامی قرار گرفته است.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه تردد ها در روزهای دوازدهم و سیزدهم برخورد خواهد شد، ادامه داد: هر گونه ورود به شهر و خروج از شهر کنترل می‌شود. عبور و مروری که موجب تجمع نشود و تردد موتور سیکلت هایی که پیک هستند و دوچرخه ها مجاز است.

غلامی با اشاره به جریمه خودرو شخصی افرادی که تردد آنها در شهر ضرورت دارد، گفت: اگر این افراد پیامک جریمه دریافت کردند اصلا نگران نباشند. در جلسه ستاد استانی هماهنگ شده است که لیست کلیه افرادی که تردد آنها ضرورت دارد و با وسیله شخصی تردد کرده و جریمه شده اند و پیامک برایشان آمده، با تایید ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهیه شده و توسط استانداری به نیروی انتظامی ارسال شود و جریمه‌ی آنها حذف شود.

وی ادامه داد: کارکنان مراکز امدادی، درمانی، بهداشتی، پزشکان، داروسازان، نیروهای نظامی و نیروهای قضایی امنیتی، شرکت های خدماتی اعم از آب، برق، گاز، شرکت های صنایع ملی، اصحاب رسانه، شهرداری های سطح استان، شرکت های تهیه و توزیع مایحتاج عمومی مردم از جمله افرادی هستند که مجوز تردد برای آنها صادر خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: