به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ حسن رستم زاد فرماندار شهرستان مرزی آستارا گفت: یکی از ظرفیتها و فرصتهای کشور وجود مذاهب و اقوام مختلف در کشور است که در طول تاریخ علیرغم دسیسه ها و توطئه ها و تفرقه افکنی های دشمنان همیشه اتحاد ، انسجام و همبستگی خود را حفظ کرده اند ، و مخصوصا با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب و در عصر حاضر راهنمایی ها و ارشادات دوراندیشانه مقام معظم رهبری دوچندان شده است که با توجه به توطئه ها و شیطنت های استکبار با آشکار کردن نیّت آنها نقشه هایشان را خنثی می کند‌.

وی افزود: بدخواهان و کسانی که از این تفرقه و برادر کشی سود می برند تمام اشتراکاتی که بین شیعه و سنی هست را نادیده گرفته و به اندک مسائلی که اختلاف نظرهایی در آن وجود دارد می پردازند و با بزرگنمایی این اختلافات محدود، به برادر کشی و جنگ در منطقه دامن می‌زنند تا به منافع خود که غارت منابع کشور هاست برسند.

رستم زاد یادآور شد: ایرانیان نشان داده اند که در شرایط و موقعیتهای حساس همیشه در کنار یکدیگر باهرگونه گرایش و سلیقه ای در جهت مقابله با  مسائل و تهدید هستند و در برهه های مختلف مانند ۸ سال دفاع مقدس، زمان شیوع ویروس کرونا، کمک به نیازمندان این را ثابت کرده اند.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا بر لزوم حفظ اتحاد و انسجام با توجه به شرایط کنونی در منطقه و خاورمیانه که استکبار جهانی با تفرقه افکنی سعی در غارت منابع آن را دارد افزود: حفظ وحدت بین امت اسلامی بسیار ضروری است و تنها راه نجات از این شرایط و بازگشت آرامش به منطقه خاورمیانه حفظ یکپارچگی و کنار گذاشتن اختلافات است.

 وی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی با زورگویی و ظلم به فلسطینیان سعی در اشغال این کشور را دارد که بیش از ۷ دهه است که به این ظلم خود ادامه می دهد و لازمه  به پایان رسیدن این ظلم، همبستگی و یکپارچگی جامعه جهانی و ایستادگی در برابر این ناجوانمردی هاست.

وی در پایان ضمن قدردانی از تلاش های تمام کسانیکه در کنترل و مقابله با ویروس کرونا تلاش کرده اند از هماهنگی ها و همکاری های صورت گرفته علما تقدیر و تشکر کرد و همگان را در روز قدس به گوش فرا دادن به بیانات مقام معظم رهبری فراخواند .

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: