به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ سرهنگ "جاور صفاری" در گفت‌‌وگویی با بیان اینکه درگیر کردن ذهن با موارد مختلف از جمله تلفن همراه در رانندگی موجب می‌شود راننده قادر به تشخیص مسیرهای صحیح و حفظ فاصله مناسب خود با سایر خودروها نباشد گفت: تنش‌ها و شوک‌های هیجانی که ممکن است در حین مکالمه با تلفن همراه به راننده القاء شود، عامل مهم دیگری بر عدم توانایی افراد در کنترل وسیله نقلیه در شرایط بحرانی است.

این مقام انتظامی افزود: بر اساس آمارهای موجود، مکالمه با تلفن همراه حین رانندگی یکی از شایع‌ترین عوامل بروز تصادفات ناگوار، تلخ و شدید است، گاهی عدم تمرکز راننده به علت به صدا در آمدن زنگ تلفن همراه موجب انحراف خودرو و وقوع تصادفات، سوانح یا واژگونی می‌شود.

وی استفاده از تلفن همراه حین رانندگی را یکی از مصادیق عدم توجه به جلو راننده عنوان کرد و اظهار داشت: این کار باعث بروز حوادث ناگواری همچون برخورد با خودرو جلویی یا با شی ثابت، انحراف به چپ و یا خروج از جاده و واژگونی می‌شود.

سرهنگ صفاری تصریح کرد: رانندگانی که از تلفن همراه در حین رانندگی استفاده می‌کنند، 4 برابر بیشتر از سایر رانندگان در معرض خطر تصادف قرار دارند و توصیه می‌شود هنگام استفاده از تلفن همراه، حتماً وسیله نقلیه را در محل مناسبی پارک کرده و پس از اتمام مکالمه، به ادامه مسیر بپردازند.

سرپرست پلیس راه استان گیلان در پایان از رانندگان خواست، هشدارهای پلیس را جدی گرفته و فراموش نکنند که حفظ جان خود و سایر سرنشینان خودرو، عابران پیاده و همچنین سایر رانندگان قانونمند عبوری، بر همه مسائل ارجح است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: