به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان؛ محمود قاسم نژاد در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لاهیجان با تبریک ولادت حضرت فاطمه معصومه و گرامیداشت هفته قوه قضاییه و هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: تنوع خوبی در برنامه‌های مرتبط با مبارزه با مواد مخدر این شهرستان وجود دارد و سالهاست که با زبان نمایش و تئاتر ، پیام ها به جامعه انتقال داده می‌شود.

وی ادامه داد:  نمایش خیابانی گویا و جذابی که امروز اجرا شد؛ بازخورد مثبتی دارد و اقدامات صورت گرفته سازمان‌های مردم نهاد این شهرستان ، راضی کننده است.
 
 معاون استاندار گیلان با تاکید بر لزوم پیشگیری از مصرف مواد مخدر گفت : همگان باید در این خصوص و آسیب هایی که این بلای خانمانسوز بر جامعه وارد می کند خود را مسئول بدانند چراکه وجود فرد بیمار ، نه تنها به خود فرد آسیب می‌زند بلکه به جامعه نیز لطماتی وارد می سازد.
 
وی افزود: لازم است برای مقابله با این چالش همگان احساس مسئولیت کرده و سازمان‌های مسئول همانند بهزیستی ، نیروی انتظامی و ... در حوزه های برنامه ریزی ، برنامه سازی و ساختار سازی نقش آفرینی کنند.
 
قاسم نژاد یادآور شد: صدور قانونی مجوز برای سازمان‌های مردم نهاد که در امر مبارزه با مواد مواد مخدر فعالیت دارند، به عنوان یک امر پیشگیری کننده موثر است تا این سمن‌ها با دانش و سرمایه خود به کمک جامعه آیند.
 
وی خاطرنشان کرد:  توسعه سازمان های مردم نهاد در ارتباط با مبارزه با مواد مخدر در دستور کار قرار گیرد و از ظرفیت فضای مجازی نیز در این راستا بهره گرفته شود.
 
وی ارائه آموزش های لازم به خانواده ها و آگاهی بخشی به جامعه برای رفتار صحیح با افرادی که مبتلا به اعتیاد هستند ، را اقدامی اثرگذار دانست و گفت: رویکرد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر باید در دستور کار باشد.
 
قاسم نژاد همچنین ارائه آموزش های فنی و حرفه‌ای و فراهم سازی زمینه اشتغال افراد آسیب‌دیده از اعتیاد را مهم خواند و گفت: نهادهای اجتماعی در کنار دستگاه های دولتی باید زمینه اشتغال این افراد را فراهم کرده و از آنان حمایت کنند.
 
معاون استاندار گیلان اجرای برنامه های اجتماعی محله محور برای غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان را گامی موثر در جهت ارائه آموزش دانست.
 
در جریان سفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان به لاهیجان و همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر ، تئاتر خیابانی در راستای آگاهی بخشی به جوانان و نوجوانان با زبان هنر برگزار و نیز از هنرمندان این برنامه تقدیر شد.
 
هفته نخست تیرماه، هفته مبارزه با مواد مخدر و  روز ۲۶ ژوئن (ششم تیرماه) روز جهانی مبارزه با سوءمصرف و قاچاق مواد مخدر است.

ثثث

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: