به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ جشنواره فیلم مسلمانان استرالیا در سپتامبر 2020 (شهریور 1399) برگزار می‌شود که در پنج هفته منتهی جشنواره، فیلم‌های ساخته شده توسط مسلمانان یا درباره مسلمانان را نمایش می‌دهد و بهترین آن‌ها را انتخاب می‌کند.

در این دوره از جشنواره «MMF»، انواع آثار سینمایی همچون فیلم‌های بلند، فیلم کوتاه و آثار انیمیشنی در ژانرهای داستانی یا مستند پذیرفته شده‌اند که «بهتر از نیل آرمسترانگ» علیرضا قاسمی و «Brotherhood» (نامزد بهترین فیلم کوتاه اسکار 92) از جمله این فیلم‌ها هستند.

به گفته مسئولان برگزاری این جشنواره، هدف از برپایی این مراسم، تبلیغ و گسترش فیلمسازان مستقل مسلمان و افزایش سطح دوستی و آشنا ساختن مخاطبان با فرهنگ جامعه مسلمانان عنوان شده است.

دوره 2020 جشنواره «Muslim Film Festival» در شهرهای «ملبورن» و «پرت» استرالیا برگزار می‌شود و اگر شرایط کرونا اجازه دهد تا «سیدنی» و «بریزبن» نیز گسترش می‌یابد.

علیمحمد اقبالدار از فیلمسازان جوان و موفق گیلانی است که نویسندگی، کارگردانی، تهیه کنندگی، تدوینگری و مدیر فیلمبرداری آثار متعدد کوتاه مستند و داستانی را در کارنامه دارد.

وی پیش از این فیلم‌های «خود»، «حفرۀ زندگی»، «وارونۀ همیشه آرام»، «ایمان کات»، «من در آیینه»، «حس نبود»، «انتخاب» و «یاد آن مرد» را کارگردانی کرده است. «جذام»، «اتوپیا» و «یک اتفاق معمولی» نیز از ساخته های موفق اوست.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: