به گزارش خبرگزاری برنا ؛ «ترنم فتحی‌نیا» هشت‌ساله و «زینب دقیقی» هفت‌ساله، درحالی عنوان برگزیده ششمین جشنواره ملی نقاشی«صلح و دوستی» را به خود اختصاص‌دادند که 47 هزار و 880 اثر در این رویداد هنری شرکت‌داشتند.

این موفقیت با هدایت و راهنمایی «سحر ترابی»،  مربی هنری مرکز شماره 1 کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان بندر‌انزلی صورت‌گرفت و ترنم فتحی‌نیا و زینب دقیقی به‌ترتیب با خلق آثاری تحت‌عنوان «زمینی که من دوست دارم» و «کودک، صلح، طبیعت» در میان 25 برگزیده این رقابت‌ جای‌گرفتند.

گفتنی است، فراخوان مسابقه نقاشی«صلح و دوستی» در سال 1398 و با موضوع محوری«صلح و دوستی» منتشر‌شد و آموزش فعالیت‌های امدادی و بشردوستانه با موضوع همیاری، نوع دوستی و کمک و نهادینه‌سازی این فرهنگ در میان نسل کودک و نونهال با بهره‌گیری از هنر نقاشی، در اولویت دست‌اندرکاران برگزاری این رویداد هنری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و جمعیت هلال احمر قرارداشت.

این حرکت هنری در  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با استقبال مخاطبان 4 تا 12 سال همراه‌بود و گروه داوری استانی پس از بررسی آثار ارسالی، 7 اثر برتر را به دبیرخانه این مسابقه در استان سمنان ارسال‌کرد.  

شایان ذکر است، افزون بر اهدای جایزه و تجلیل از برگزیدگان، آثار برتر این رویداد هنری در قالب کتاب جشنواره منتشر‌می‌شود.

 

26

24

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: