به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ سردار "عزیزاله ملکی" در این خصوص گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر خرید و فروش اموال عتیقه توسط فردی در شهرستان لاهیجان، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه پس از انجام تحقیقات نامحسوس و محرز شدن صحت خبر، کارآگاهان پلیس آگاهی با اشراف اطلاعاتی متهم این پرونده و مخفیگاه وی را در شهر لاهیجان شناسایی کردند افزود: ماموران با هماهنگی قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی به کشف 133 قلم شیء عتیقه اعم از یک عدد کوزه سفالی، 3 عدد سرنیزه٬ 2 عدد پایه سفالی، 2 عدد ظرف مفرغ، 8 عدد زیور آلات مفرغ، 7 عدد کهربا و 110 عدد مهره در بازرسی از این مکان اشاره و تصریح کرد: متهم 34 ساله این پرونده نیز دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

سردار ملکی خاطرنشان کرد: طبق نظر کارشناسان میراث فرهنگی، عتیقه‌های کشف شده مربوط به هزاره اول قبل از میلاد و دوران اشکانیان است.

فرمانده انتظانی استان گیلان در پایان ضمن تاکید بر حفظ و صیانت از میراث فرهنگی و باستانی گفت: این اشیاء نشان دهنده فرهنگ و گذشته تاریخی کشور و میراثی برای آیندگان است که پلیس با قاطعیت دست سودجویان را از دست درازی به آن کوتاه می‌کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: