به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ دکتر آبتین حیدرزاده امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت تهیه و توزیع واکسن آنفولانزا در گیلان، اظهار کرد: وزارت بهداشت متعهد شده تا 61 هزار دوز واکسن در اختیار گیلان قرار بدهد.

وی با بیان اینکه تاکنون 33 هزار دوز واکسن آنفولانزا در اختیار گیلان قرارگرفته، افزود: تا هفته آینده 24 هزار دوز واکسن مجدداً به گیلان ارسال و تدریجاً به‌صورت رایگان در گروه‌های پرخطر تزریق خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به نحوه تهیه واکسن آنفولانزا به‌صورت آزاد نیز، گفت: واکسن آزاد توسط وزارت بهداشت خریداری و مقررشده پس از ورود به کشور بلافاصله در استان‌ها توزیع شود که مردم می‌توانند به‌صورت آزادانه از داروخانه‌هایی که نام و نشانی آن‌ها در سایت بهداشت بارگذاری می‌شود، تهیه کنند.

دکتر حیدرزاده با اذعان به اینکه تاکنون 31 هزار دوز واکسن در گیلان توزیع‌شده، خاطرنشان کرد: تاکنون مادران باردار، مادران تا دو هفته بعد از زایمان و 800 تن از سالمندان ساکن در سرای سالمندان، دو هزار و 500 تن از پزشکان بالای 50 سال عضو سازمان نظام پزشکی استان، گروه‌های بهداشتی و درمانی شاغل در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی واکسینه شده‌اند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون نیز در حال واکسینه کردن حدود سه هزار نفر از معلولین بهزیستی هستیم که تاکنون حدود 800 نفر از این گروه نیز واکسینه شده‌اند، تصریح کرد: گروه بزرگ و پراکنده‌ای از دانشجویان پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری در رشت و لنگرود نیز از فردا واکسیناسیونشان آغاز می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین بیان کرد که بیماران خاص، بیماران دیالیزی، بیماران سالمند دیابتی دارای عوارض، بیماران سرطانی و بیمارانی که هم‌اکنون در حال دریافت خدمات رادیوتراپی هستند نیز هم‌اکنون در حال تزریق واکسن آنفولانزا هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: