به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ طرح جدید مدیریت پسماندهای خشک با نام "شهر پاک من رودسر" در واحد تفکیک از مبدا شهرداری رودسر کلید خورده و مطابق برنامه جامع اقدام در حال انجام است.

اولین گام این طرح آموزش صد درصدی منازل، ادارات، کارکنان، اصناف، مدارس و ... می باشد.

در ماه های نخست شروع طرح کلیه منازل، کلیه ادارات، کلیه هتل ها و رستوران ها و بخش چشم گیری از سایر اصناف تحت آموزش صد در صدی قرار گرفتند.

با عنایت به آموزش بیش از ٣٥٠٠ دانش آموز در سالهای ما قبل و عیر حضوری شدن مدارس ازین پس پایش و آموزش نیم دیگر دانش آموزان (٣٥٠٠ نفر) بصورت غیر حضوری برگزار خواهد گردید.

خونچین با اشاره به اینکه رکن بازیافت تفکیک است. گفت اگر تفکیک در مبدا به درستی انجام شود، می توان گفت فرایند بازیافت بطور  کامل در حال انجام است.

در حال حاضر صد در صد سطح شهر بصورت روزانه و تمامی ادارات بصورت هفتگی توسط خودروهای مخصوص با آرم و آلارم مخصوص تحت پوشش جمع آوری زباله های خشک و پسماندهای کاغذی قرار دارد.

مدیریت جدید تفکیک از مبدا با شعار " شهر پاک من رودسر" در پی رسیدن به پسماند صفر در مدیریت پسماندهای شهری و در نهایت داشتن شهری پویا با شهروندانی سرزنده است.

وی در ادامه درباره طرح تشویقی تحویل پسماند خشک گفت: در پایان سال شهروندانی که بیشترین همکاری را با واحد تفکیک از مبدا داشته باشند عوارض نوسازی آنها بطور کامل و ٢٠ درصد عوارض شغلی کلیه اصناف همکاری کننده بخشیده خواهد شد که مصوبه این مهم نیز صادر شده است. بهترین ادارات همکاری کننده با واحد تفکیک از مبدا نیز از طرف فرمانداری شهرستان تشویق خواهند شد.

در طول سال نیز با توجه به وزن پسماند خشک تحویل شده به شهروندانی که بیشترین وزن را تحویل همکاران جمع آوری کننده نموده اند بسته تشویقی شامل ( کیسه پارچه ای خرید، پودر لباس شویی، مایع لباس شویی، جرم گیر، سفید کننده، مایع دستشویی، سیم ظرف شویی و اسکاج) تحویل می گردد. که اولین دوره بسته های تشویقی سال ٩٩ در تاریخ ٧/٢٩ تقدیم شهروندان محترم شده و از همکاری شایسته آنان تجلیل گردید.

 

photo_2020-10-21_12-28-18

photo_2020-10-21_12-28-11

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: