به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان؛ محمود قاسم نژاد در گفت و گویی با خبرنگاران اظهار داشت: برای شهرهای استان گیلان در حال حاضر  یک‌هزار و ۴۶۱ نفر معادل ۸۳.۴ درصد داوطلبان تایید صلاحیت شده اند که  به عنوان نامزد نهایی در انتخابات رقابت می کنند .

وی افزود: در شوراهای اسلامی روستاها نیز  ۱۴ هزار و ۲۱۴ نفر ثبت نام  کرده اند که پس از رسیدگی به تایید صلاحیت ها ۱۳ هزار و ۳۳۰ نفر یعنی بالغ بر ۹۳.۸ درصد افراد در این کارزار انتخاباتی حضور دارند.

رئیس ستاد انتخابات گیلان بیان کرد: از تاریخ ٢٠ خرداد تا ساعت هفت صبح ۲۶ خرداد ماه به مدت هفت روز بر اساس مقررات مربوط به تبلیغات، نامزدها می توانند فعالیت تبلیغاتی داشته باشند.

قاسم نژاد با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی تصریح کرد: کاندیداها باید به لحاظ شرایط کرونایی و نیز دستورالعمل های  ابلاغ شده موازین بهداشتی را رعایت کنند و بر اساس مر قانون فعالیت خود را انجام دهند.

در این دوره از انتخابات یک میلیون و ۹۸۸ هزار و ۵۳۴ نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ، ۴۰ هزار و 405 نفر رای اولی به شمار می آیند.

در این دوره، انتخابات شوراهای شهر و روستا در ۵۳ شهر با ۲۸۱ کرسی و دو هزار و ۱۷۲ روستا با شش هزار و ۶۹۴ کرسی برگزار می شود .

سه هزار و 94 شعبه در سراسر استان پیش‌بینی شده که از این تعداد دو هزار و ۷۱5 شعبه ثابت و مابقی سیار است؛ در شهر رشت انتخابات به صورت الکترونیک برگزار می شود.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی ۲۸ خرداد امسال همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: