تاکید استاندار گیلان بر بهره گیری از آثار حماسی و انقلابی در برابر نفوذ فرهنگی دشمنان

تاکید استاندار گیلان بر بهره گیری از آثار حماسی و انقلابی در برابر نفوذ فرهنگی دشمنان

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه روح امید باید با بهره مندی از نگاه عمیق و متعالی فرهیختگان فرهنگی، ادبی و هنری در کالبد بی جان جامعه دمیده شود، بر استفاده از آثار حماسی و انقلابی برگرفته از هویت جامعه اسلامی در برابر نفوذ فرهنگی دشمنان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی در نشست صمیمانه با مفاخر فرهنگی، هنری و ادبی گیلان، با گرامیداشت 14 تیرماه روز قلم و پاسداشت مقام شایسته اهالی فرهنگ وادب و هنر ایران اسلامی، گفت: استان گیلان دارای شخصیت‌های تاریخی و برجسته‌ای همچون میرزاکوچک خان جنگلی، پروفسور سمیعی، کیومرث صابری فومنی(گل آقا)، استاد معین، استاد پوررضا و نظیر این بزرگان  است که مایه مباهات و افتخار گیلانیان هستند و باید به شایستگی به نسل فعلی و آینده شناسانده شوند.

وی با اشاره به اینکه هنرمندان گیلانی همواره می‌درخشند و باید بیشتر به جامعه معرفی شوند، بیان کرد: وجود بزرگان و مفاخر فرهنگی، هنری و ادبی باعث افتخار همه است و باید برای معرفی آنان و آثارشان وقت و بودجه صرف شود.

استاندار گیلان با اشاره به ضرورت راه‌اندازی و توسعه فعالیت های تالار مرکزی رشت و فضاهای فرهنگی و هنری در استان، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی تالار مرکزی رشت جزو نخستین خواسته‌های من از مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد گیلان بود که راه‌‌اندازی شد، زیرا معتقدم فضای فرهنگی، ادبی و هنری باید در اختیار سرمایه‌های این حوزه به خوبی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در شرایطی قرار داریم که دشمن سالهاست با هزینه کرد فراوان روی فرهنگ ما کار می‌کند، تصریح کرد: راه مقابله با نفوذ فرهنگی دشمنان روی آوردن به آثار حماسی و انقلابی است که برگرفته از هویت جامعه است.

دکتر عباسی با اشاره به اینکه باید در کالبد بی جان جامعه روح فرهنگی دمیده شود، افزود: دستاوردهای فرهنگی استان با تشکیل کارگروه تخصصی برجسته شود و اماکن دولتی و مدارس در اختیار هنرمندان قرار گیرد تا بتوانند در آن فعالیت کنند.

استاندار گیلان توجه ویژه به آثار مفاخر استان با درنظر گرفتن اعتبار و بودجه‌های مناسب را مورد تاکید قرار داد و ابراز داشت: چادرشب‌بافی، رشتی‌دوزی، شال‌بافی و سایر هنرها که حاصل زحمات زنان و مردان گیلانی است نشان‌دهنده هنرمندی‌های این استان  است که باید به درستی معرفی شوند.

دکتر عباسی از مدیران حوزه فرهنگی و ادبی خواست تا از رسانه‌‌ها در معرفی شخصیت‌ها و مفاخر گیلان برای نسل فعلی و آینده کمک بگیرند.

وی تصریح کرد: برای الگوسازی این شخصیت‌ها باید تلاش شود تا فرزندان جامعه ما بتوانند از این الگوها بهره گیرند و آثار مفاخر گیلان به آنان معرفی شود.

در این نشست صمیمانه، که حسین مصطفی پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان نیز حضور داشت، رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ابراهیم صفری رئیس دانشگاه فرهنگیان و رئیس دبیرخانه انجمن مفاخر استان گیلان گزارشی از روند فعالیت های حوزه مفاخر و فرهیختگان استان ارائه کردند.

همچنین در این نشست؛ فریدون شایسته محقق و پژوهشگر، انوش نصر ماسوله هنرمند تئاتر،سینما و تلویزیون، محمد بندری لنگرودی نویسنده، پژوهشگر و شاعر و مرادیان گروسی نویسنده و پژوهشگرنقطه نظرات خود را بیان کردند و قاسم پهلوان، زهرا سیاوش آبکنار و حمیرا خدابنده از شاعران گیلانی اشعار خود را به سمع و نظر حاضرین رساندند.

IMG_9545

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار گیلان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار گیلان

    اخبار برگزیده