رونمائی از پوستر اولین همایش و نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری گیلان

 رونمائی از پوستر اولین همایش و نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری گیلان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان با تأکید بر استفاده از ظرفیت سواحل گفت: «با توجه به طرح پیشنهاد تشکیل دبیرخانه سواحل استان‌های شمالی کشور در گیلان برنامه مدونی از فرصت‌های سرمایه گذاری در ۱۰ شهرستان ساحلی گیلان تدوین و ارائه شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ ولی جهانی در نشست خبری به‌مناسبت برگزاری اولین همایش و نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری گیلان که از ۲۳ تا ۲۶ آبان‌ماه در تالار مرکزی رشت برگزار می‌شود، افزود: این استان از مقاصد مهم گردشگری کشور است و افزایش ۵۰ درصدی صدور موافقت اصولی صادر شده در نیمه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته نشان دهنده مواجهه گیلان با حجم بالای سرمایه‌گذاری است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان بیان کرد: نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری با ۶۰ غرفه با مشارکت چند شهرداری از شهرهای مختلف در تالار مرکزی برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه تاکنون سرمایه‌گذارانی با حجم سرمایه‌گذاری یک هزار میلیارد تومان نیز به استان ورود کرده اند، عنوان کرد : گیلان کوچک با ظرفیت‌های ساحلی و جنگلی دارای فرصت‌های غنیمتی برای سرمایه گذاری است؛ از این‌رو این همایش و نمایشگاه، فرصتی انسجام یافته برای ارتباط بین بخش خصوصی و دولتی تلقی می شود.

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل بیان کرد: همایش یادشده برنامه‌ریزی برای انجام سرمایه‌گذاری‌های هدفمند است و برهمین اساس بناست طبق نیاز هر شهرستان مجوز سرمایه‌گذاری صادر شود و بدین منظور با مدیران ارشد استان، ۵۲ شهرداری، فرمانداران و بخشداران گیلان جلسات متعددی برگزار و ۵۰ فرصت سرمایه گذاری در بخش طبیعی و تاریخی از شهرداری های استان احصاء شده است.

او همچنین گفت : گیلان فرصت بی بدیل برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری محسوب می‌شود که با توجه به ظرفیت‌های آن بایستی به نحوه شایسته از آن استفاده کرد.

فرماندار رشت نیز در این نشست خبری برگزاری همایش و نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری گیلان را غنیمتی ارزشمند در حوزه سرمایه گذاری برای گردشگری عنوان کرد و گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده بناست تا فرصت های سرمایه گذاری هر شهرستان در قالب بسته های سرمایه گذاری ارائه شود و موانع، برای صدور مجوز با کمک حوزه معاونت اقتصادی، فرمانداران و مدیران کل مربوطه احصاء، بررسی و اقدامات موثری برای رفع آنها انجام شود.

حمیدرضا امام پناهی، گیلان را فرصتی بی بدیل برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دانست و گفت: زمانی می توانیم بگوییم گیلان در بحث گردشگری موفق است که ماندگاری گردشگر در استان را افزایش دهیم و این ماندگاری بدون سرمایه گذاری بخش خصوصی محقق نمی شود.

او اضافه کرد: هرچقدر ماندگاری گردشگر در استان افزایش یابد، اشتغالزایی در استان نیز بالا می‌رود و سبد درآمدی خانوار ارتقا می یابد و همچنین باید فرصت اشتغال‌زایی در روستاها را بیش از پیش فراهم کنیم.

همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه‌گذاری گردشگری در گیلان در قالب ۶۰ غرفه  با حضور مسئولان استانی و کشوری از ۲۳ آبان در تالار مرکزی رشت گشایش می یابد و در ۲۶ آبانماه به کار خود پایان می دهد.

 

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار گیلان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار گیلان

    اخبار برگزیده