تاریخ پرثمر گیلان، بسترهای سرمایه گذاری گردشگری را فراهم کرده است

تاریخ پرثمر گیلان، بسترهای سرمایه گذاری گردشگری را فراهم کرده است

استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت حفظ سرمایه های فعلی و دغدغه مندی نسبت به هویت تاریخی گیلان، گفت: تاریخ پرثمر گیلان، بسترهای سرمایه گذاری گردشگری را فراهم کرده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛  اسدالله  عباسی عصر پنج شنبه 26 آبان در آیین اختتامیه نخستین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری گردشگری در گیلان که با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شماری از نمایندگان مردم در مجلس و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در تالار مرکزی رشت برگزار شد، اظهار کرد: گیلان فرصت های سرمایه گذاری مغفول مانده ای در بخش گردشگری دارد.

وی با اشاره به ظرفیت ها و فرصت های گردشگری در گیلان، افزود: شکوفایی فرصت ها و ظرفیت های گردشگری مورد تاکید است.

استاندار گیلان با اشاره به شناسایی عرصه های سرمایه گذاری گردشگری در استان، بیان کرد: در آینده نزدیک پروژه گردشگری در گیلان اجرا خواهد شد که در خاورمیانه نمونه شود.

عباسی با بیان اینکه قلعه رودخان فومن مورد غفلت واقع شده است، گفت: ظرفیت گردشگری و تاریخی قلعه رودخان به فعلیت نرسیده است.

وی، ماسوله را ظرفیت بسیار ارزشمند تاریخی گیلان برشمرد و افزود: ثبت ماسوله بعنوان شهر تاریخی در یونسکو ظرفیت این منطقه را متحول می کند.

استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت گردشگری شهرستان رودبار و دیگر نقاط گیلان، بیان کرد: باید در عمق تاریخ پرثمر و ارزشمند استان گیلان تامل و تدبر کرد و برای سرمایه گذاری در این بخش اقدام شود.

عباسی با اشاره به برپایی موزه مردم شناسی در گیلان، اضافه کرد: با توجه به استعدادهای خوب گردشگری در گیلان، احداث موزه مردم شناسی مورد تاکید است که متولیان امر این موضوع را باید دنبال کنند.

وی با اشاره به قدمت تاریخی شهر رشت، افزود: رشت اولین شهری است که در آن خط ریلی جریان داشت و این اولین های گیلان در بخش تاریخی و گردشگری باید ثبت و معرفی شود.

استاندار گیلان به ظرفیت های چهارفصلی این استان اشاره و بیان کرد: از شمال تا جنوب و شرق تا غرب گیلان اقلیم آب و هوایی متفاوت است و همین موضوع این استان را نسبت به سایر استان ها برجسته کرده است.

 عباسی با اشاره به آزادسازی سواحل و دریا در گیلان، بیان کرد: ساماندهی سواحل گیلان جزو اولویت دولت سیزدهم است.

وی با بیان اینکه ۱۴ میلیون خودرو در شش ماهه نخست امسال به گیلان سفر کردند، افزود: حضور ۵۲ میلیونی مسافر و اقامت ۴۲ میلیونی در گیلان نشان دهنده اهمیت گردشگری این استان است.

استاندار گیلان با تاکید بر استفاده بهینه از سرمایه های استان، تصریح کرد: منابع و اعتبارات و سرمایه های گیلان باید در استان هزینه شود.

وی با بیان اینکه گیلان دارای پیشینه و تمدن تاریخی است، گفت: ضمن حفظ سرمایه های فعلی باید نسبت به هویت تاریخی گیلان دغدغه مند باشیم.

در پایان این همایش از برگزیدگان همایش فرصت های سرمایه گذاری گردشگری گیلان با اهدای لوح سپاس توسط وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و استاندار گیلان تجلیل شد.

همچنین پس از این همایش استاندار گیلان از غرفه های مختلف نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری گردشگری گیلان که در حاشیه این همایش دایر شده بود، بازدید کرد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار گیلان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار گیلان

    اخبار برگزیده