تیم عملیاتی هلال احمر گیلان جزء رتبه های نخست کشور

تیم عملیاتی هلال احمر گیلان جزء رتبه های نخست کشور

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت : تیم عملیاتی هلال احمر گیلان جزء سه تیم برتر کشور است.

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ سیاوش غلامی مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان ، در نشست خبری اظهار داشت :هلال احمر داوطلب محور است و بیشترین پرسنل هلال احمر گیلان را داوطلبان و جوانانی تشکیل می داند که در سطح استان فعالیت می کنند.

وی افزود : امسال تعداد پایگاه‌های امداد و نجات ما در کل استان به ۳۲ پایگاه ارتقاء یافته است . قسمت اعظم افرادی که در پایگاه‌های امداد و نجات هلال احمر فعالیت می کنند داوطلبین هستند.

غلامی خاطر نشان کرد : در سال ۱۴۰۱ چندین اتفاق خوب رخ داد و یکی از این اتفاقات عنایت جناب آقای کولیوند ریاست محترم جمعیت هلال احمر کشور در حوزه معیشتی امدادگران بود که توانستند کمکی را ایجاد کنند و میزان حق الزحمه دریافتی و ایاب و ذهاب امدادگران افزایش یافت.

وی با اشاره به پرونده های اقامه دعوی داوطلبین و فعالان سابق هلال احمر در محاکم قضایی به جهت سابقه کاری و بیمه ، افزود : مبحث دیگر انعقاد تفاهم نامه ای

فی مابین بیمه تامین اجتماعی و هلال احمر بود بدین صورت که قسمتی از حق ایاب و ذهاب امدادگران بابت بیمه خویش فرمایی پرداخت شود و این امر تا حدودی برای امدادگران التیام بخش بود.

وی ادامه داد : جذب امدادگران در هلال احمر به صورت درجه بندی است. امدادگران باید آموزش ببینند و سطوحی را بگذارند و درجه بندی از امدادگر ۳،دو و یک آغاز می شود و به نجات گر سه ،دو ، یک و نهایتا نجاتگر ایثار می رسد.

غلامی اضافه کرد : قریب به ۴۳ نفر از پرسنل هلال احمر گیلان درجه ایثار را دارند که در حال تبدیل وضعیت هستند و امید می رود که تا پایان سال این اتفاق خوب رخ دهد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت : در حوزه امداد و نجات و بخش واکنش سریع تیم هلال احمر کماکان در سطح کشور مقام نخست را دارد و در بحث پایش پایگاه‌های امدادی و پاسخگویی مرکز کنترل هماهنگی عملیات ، تیم گیلان جزء سه تیم برتر کشور است .

غلامی تصریح کرد : در حوزه امداد و نجات در ایام نوروز ،در سراسر استان و شهرستان رشت و مبادی ورودی از تیم های امداد و نجات خواهران استفاده خواهد شد .

وی ضمن قدردانی از حمایت های استاندار گیلان اظهار داشت : مقرر شده که تا پایان سال ۱۴۰۲ تخصیص اعتبارات مصوب سفر ریاست  محترم جمهور صورت گیرد که میزان آن ۴۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد که در حوزه عمرانی و تجهیز پایگاه‌ها بوده است ‌.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان از ایجاد و احداث سه پایگاه امداد و نجات در  خمام ، پونل رضوانشهر و شالده شفت خبر داد و گفت: افتتاح رسمی این پایگاهها در هفته هلال احمر و با حضور ریاست محترم جمعیت هلال احمر و مسوولین استانی صورت خواهد گرفت.

 

خبرنگار : ماریا اخوان ماسوله

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار گیلان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار گیلان

    اخبار برگزیده