به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان:امیر جانبازی رودسری روز سه شنبه در نشست ستاد ساماندهی سواحل رودسر با اشاره به اجرای طرح سلامت دریا از اول تیرماه جاری افزود: طی این مدت دو نفر به علت ناآشنایی با فنون شنا و شنا در خارح از طرح های سالمسازی، در سواحل چابکسر این شهرستان جان خود را از دست داده اند.

وی اظهار کرد: یکی از این غرقی ها بومی چابکسر و دیگری اهل قزوین بود که در تعطیلات عید سعید فطر در سواحل چابکسر جان خود را از دست داد.

فرماندار رودسر در ادامه سخنان خود با اشاره به استقرار 86 منجی غریق ورزیده و آموزش دیده در طرح های سلامت دریا اعم از دولتی و آزاد ، خواستار افزایش نقاط حادثه خیز از 40 نقطه فعلی به 43 نقطه شد.

جانبازی رودسری، رودسر را یک شهرستان تنها و صرف در حوزه سواحل ندانست و تصریح کرد: این شهرستان در مناطق جلگه ای نیز از جاذبه ها و مواهب بکر گردشگری برخوردار است که باید به این موضوع نیز به خوبی پرداخته شود.

وی بیان کرد: انتظار بر این است مسوولان مرتبط در این امر نیز از همه تلاش خود در حوزه گردشگری بهره گیرند تا این فضاها به خوبی برای مسافران و میهمانان شناسانده و معرفی شود.

فرماندار رودسر بر لزوم بازدید میدانی و موثر از عملکرد رستوران ها تاکید و بیان کرد: رستوران هایی که فعالیت خوبی نداشته باشند، باید مطابق قانون با آنان برخورد شود.

وی یادآور شد: تمام تلاش ها بر این اصل استوار است که از ظرفیت ها و امکانات موجود برای استفاده بهینه مسافران و گردشگران استفاده کنیم.

شهرستان رودسر در 75 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و 45 کیلومتر نوار ساحلی، یک هزار و 400 کیلومتر مربع وسعت و بیش از 146 هزار نفر جمعیت دارد.