به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ، دکتر محمدعلی نجفی در این گفتگوی زنده تلفنی افزود: از آغاز زمان نام نویسی از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که از بیست و هشتم آذرماه آغاز و دیشب به پایان رسید؛ تا ساعت 20 دیشب ، 353 داوطلب در 11 حوزه انتخابیه اصلی استان و نیز ستاد انتخابات وزارت کشور ثبت نام کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع داوطلبان نام نویسی کرده در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی، 29 نفر زن هستند.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: از صبح دیروزتا ساعت 20 ، 77 داوطلب نام نویسی کرده اند که از این تعداد، 68 نفر مرد و 9 نفر زن بوده اند.

وی افزود: همچنین تا این لحظه، بیشترین حوزه انتخابیه نام نویسی شده از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی مربوط به شهرستان رشت با ثبت نام 96 بوده است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: شهرستان لاهیجان نیز با ثبت نام 35 نفر و آستارا با ثبت نام 34 نفر در رتبه های بعدی قرار دارند.

وی با یادآوری نام نویسی داوطلبان در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان گیلان تصریح کرد: آمار ثبت نام ها تا این لحظه، نشان دهنده این است که در این دوره، شمار داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره قبل 151 نفر بیشتر است که رشدی معادل 75 درصد دارد.

دکتر نجفی با بیان اینکه صلاحیت داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از شنبه آغاز می شود، اظهار کرد: باید قانون، محور بررسی ها باشد و تنها بر اساس قانون، این مهم انجام گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: استقبال پرشوری که در نام نویسی از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی طی هفته گذشته شاهد بوده ایم، حاصل فضای امید و نشاطی است که طی دو سال گذشته، در جامعه بوجود آمده است.

وی افزود : از بیست و ششم آذر تا دوم دی ماه نیز، 30 داوطلب نمایندگی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از استان گیلان ثبت نام کردند.