به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ،علی سلمانی قهرمان گیلانی مشت زنی آسیا که از 17 خرداد به دلیل تصادف در یکی از بیمارستانهای رشت بستری است در صورت تامین نشدن هزینه های عمل جراحی پای چپ خود را از دست خواهد داد.

 وی که تا ماه گذشته در اردوی گزینشی تیم ملی مشت زنی ایران برای شرکت در المپیک ریوی برزیل حضور داشت به دلیل مشکلات مالی ومعیشتی این اردو را ترک کرد.

افشین نادری مربی گیلانی تیم ملی مشت زنی گفت : تاکنون در دو عمل جراحی انجام شده حدود 21میلیون تومان هزینه شده ودیگر توانایی پرداخت عمل های دیگر وجود ندارد .

وی افزود: به دلیل نداشتن منابع مالی چند روزیست عمل وی به تاخیر افتاده وپاهای علی سیاه شده است که امیدواریم با کمک مسولین وخیرین هرچه سریعترهزینه ها تامین شود.

همسر علی سلمانی هم گفت : تاکنون با کمک اطرافیان و وام ، هزینه های عمل را تامین کردیم اما دیگر چیزی برای ما نمانده واز همه تقاضا دارم به این قهرمان که روزی برای کشورش افتخار آفرینی کرده بشتابند واگر نه نقص عضو خواهد شد ودیگرفایده ای ندارد.

دکتر فدایی دکتر معالج سلمانی هم گفته  پاهای این قهرمان مشت زنی به دلیل تاخیر در عمل سیاه شده وباید هرچه سریعتر این جراحی انجام شود در غیر اینصورت مجبور به قطع  عضو وی خواهیم شد.

علی سلمانی هم که با دستفروشی زندگی خود وخانواده اش را می گذراند گفت؛باوجود اینکه قهرمان ملی بودم وخیلی از مسولان قولهای زیادی برای اشتغال به من دادند اما نتوانستم جایی مشغول شوم وبا این شرایطی که پیش آمده نمی دانم چگونه باید هزینه های زندگیم را تامین کنم.

خلیلی فر و اسماعیلی معاونین اداره کل ورزش وجوانان گیلان هم امروز از طرف مسعود رهنما مدیرکل که درتهران بود، با حضور در بیمارستان گیل گلسار از این قهرمان عیادت کرده وقول کمک مالی داده اند.

ارسطو مدیر بیمارستان گیل رشت هم از مساعدت این بیمارستان برای کاهش هزینه های عمل سلمانی خبر داد .

اما با وجود همه این تلاش ها سلمانی برای اینکه بتواند دوباره روی دوپای خود بایسد وبا همسر وسه دخترش به زندگی ادامه دهد نیازمند تامین منابع مالی آن هم در اولین فرصت است.

سه نشان طلای جوانان و یک نشان برنز مشت زنی بزرگسالان آسیا و چندین دوره قهرمانی رقابتهای بین المللی و ملی از مهمترین افتخارات علی سلمانی بوکسور گیلانی است.