به گزارش خبر گزاری برنا در گیلان ،سرهنگ پاسدار ابراهیم جوادی  اظهار داشت: مهدی داوودی، کاراته‌کای نوجوان بسیجی مدال طلای خود را به علی علیزاده، فرزند نخستین شهید مدافع حرم گیلان اهدا کرد.

 

وی افزود: این قهرمان نوجوان گیلانی به پاس قدردانی از مقام شامخ شهدای مدافع حرم، مدال طلای خود را که به سختی در مسابقات بین المللی چهار جانبه آذربایجان کسب کرده بود به پسر نوجوان شهید علیزاده تقدیم کرد.

 

رئیس ستاد کنگره 8 هزار شهید گیلان این اقدام تحسین برانگیز کاراته‌کای نوجوان را در امتداد ایثار و تقویت روحیه ازخودگذشتگی دانست و افزود: توجه قشر ورزشکار به‌ویژه نسل نوجوان به ارزش‌های معنوی و آرمان‌های شهیدان در جامعه امروز در راستای ترویج فرهنگ ایثار بوده و قابل ستایش است.

 

جوادی، یاد و نام شهیدان اسلام به‌ویژه شهدای مدافع حرم را گرامی داشت و گفت: پاسدار شهید امیررضا علیزاده، نخستین شهید گیلانی مدافع حرم 10 اردیبهشت ماه 1392 در سوریه به شهادت رسید و از این شهید بزرگوار 2 فرزند به نام‌‌های مطهره متولد 1380 و علی متولد 1386 به یادگار مانده است.

 

  مهدی داوودی، ورزشکار نوجوان بسیجی دی ماه سال گذشته در مسابقات بین المللی کاراته چهار جانبه آزاد آذربایجان در شهر باکو در وزن منهای 35 کیلوگرم و رده سنی نونهالان (9 و 10 سال) موفق به کسب مدال طلا شده بود.