به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ، جلسه ستاد پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد طیور پرندگان در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ماسال تشکیل شد.

حمید سلطان خواه سرپرست اداره حفاظت از محیط زیست ماسال در این نشست با اشاره به اقدامات پیشگیرانه و مقابله با بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست در این راستا علاوه بر عدم صدور پروانه شکار، شکار پرندگان را در سطح کشور حتی برای کسانی که قبلا پروانه شکار اخذ نموده بودند تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرده است.

سلطان خواه ضمن تقدیر از همکاری ها و اقدامات شبکه دامپزشکی در این خصوص گفت:  پرندگان آبزی و مهاجر بعنوان مهمترین عامل در جابجایی ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان محسوب می شوند.

 

وی افزود:  ضروریست شکارچیان جهت رعایت بهداشت و حفظ سلامتی خود، خانواده و دیگر افراد جامعه با دستگاه های ذی ربط همکاری داشته  و تا اطلاع ثانوی از هرگونه شکار و صید پرندگان وحشی پرهیز نمایند.

شهرام مهدیزادگان رییس شبکه دامپزشکی ماسال نیز در این نشست با اشاره به عدم مشاهده این بیماری در این شهرستان گفت: نمونه گیری های انجام شده خون و سواپ از کلواک طیور در سطح شهرستان این نکته را تایید می کند.