به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان و به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سرهنگ مهرداد مهرگان با اشاره به اهمیت جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، گفت: جریان داشتن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در بین مردم از بسیاری آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گیلان با تاکید بر ارتقاء فرهنگی و اینکه هر کشوری که از لحاظ فرهنگی پیشرفت کرده، به نوعی به فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر پایبند بوده است، افزود: امر به معروف آموزش متقابل فرهنگی در جامعه است.

وی با تصریح براینکه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در گیلان باید بیشتر از گذشته جدی گرفته شود، خاطرنشان کرد: برخی از گردشگران نباید حریم با عفت مردمان گیلان زمین را با بی توجهی خود دچار لطمه کنند.

این مقام انتظامی استان گیلان با یادآوری اینکه پلیس یکی از دستگاه های متعهد و مومن ایران اسلامی است، اضافه کرد: پاکدامنی و وظیفه شناسی مایه عزت پلیس است.

سرهنگ مهرگان با تاکید بر اینکه اجر خدمات ماموران انتظامی فراتر از پاداش مادی است، گفت: ماموران انتظامی از مرز تا قلب کشور در حال ایثار  هستند.

مهرداد مهرگان امنیت کشور را مرهون تلاش ها و جانفشانی های مجاهدانه ماموران انتظامی دانست و ادامه داد: ماموران انتظامی با خون خود مرز های کشور را به روی اشرار و دشمنان بسته اند.

جانشین فرماندهی انتظامی گیلان احیا فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را یکی از وظایف پلیس دانست و گفت: حفظ ارزش های انقلاب اسلامی و امنیت شهروندان مهمترین وظیفه پلیس است.

وی اضافه کرد: عملکرد صحیح ماموران انتظامی به وظایف شان موجب افزایش اقتدار پلیس می شود.

سرهنگ مهرداد مهرگان نقش پلیس در برقراری امنیت کشور را حیاتی برشمرد و تاکید کرد: حضور به موقع و مفید پلیس در ماموریت ها در سرنوشت امنیتی کشور تاثیر زیادی دارد.

مهرگان امنیت و فرهنگ استان گیلان را در سطح بالایی بیان کرد و افزود: جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی بنیان های خانواده را تحکیم می بخشد.

وی با بیان اینکه جلب رضایت مردم باید در اولویت اقدامات باشد، تصریح کرد: خدمت صادقانه و خالصانه به مردم بزرگ ترین افتخارما است.

این مقام انتظامی با یادآوری اینکه همه دستگاه ها باید برای ارتقا امنیت اجتماعی استان تلاش کنند، ادامه داد: طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی باید با جدیت در استان پیگیری شوند.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان مردم را صاحبان فرهنگ ارزشی و انقلابی توصیف کرد و بیان داشت: طرح های جهادی مثل گیلان مطهر، اجازه نمی‌دهد افراد ناهنجار تصویر مردم متدین گیلان را مخدوش کنند.