نخستین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت در سال 96 که با حضور ریاست کمیسیون ، اعضا و مشاوران در عمارت شورا برگزار شد .

علیرضا حسنی مدیر عامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت ضمن تقدیر و تشکر از اعضای کمیسیون فرهنگی شورا گفت :  مطالباتی در خصوص هنرمندان وجود دارد که  از دغدغه های آنان و سازمان محسوب می شود و تلاش هایی در حال انجام است . بخش اعظم معضلات  مطالبات و بستانکاری ها که امیدواریم با سیاست گذاریهای اعضای شورا رفع مشکل کنیم.

حسنی با بیان اینکه سازمان فرهنگی و ورزشی باید در جهت یاری رساندن  و خدمت رسانی به مردم شهر باشد عنوان کرد : ما سعی کردیم به نوعی دست استقلال خود را در برنامه امسال داشته باشیم از لحاظ مباحث اقتصادی استارت اولیه را زدیم که در یک بخش اقتصادی بتوانیم انجام دهیم

حسنی ادامه داد: برنامه هایی از سوی سازمان که درماههای بهمن و اسفند و ایام نوروز برگزار شد و یک سری برنامه پیشنهادی برای  اردیبهشت و خرداد  در نظر داریم که عنوان می شود.

1-  مشارکت در برگزاری بزرگداشت آیت الله بهجت اردیبهشت ماه 1396

2-  برگزاری جشن بزرگ انتظار (نیمه شعبان) اردیبهشت ماه 1396

3-  مشارکت در برگزاری روز پاسدار اردیبهشت ماه 1396

4-  مشارکت در برگزاری روز معلم  اردیبهشت ماه 1396

5-  مشارکت در برپایی نمایشگاه به مناسبت هفته صنایع دستیاردیبهشت ماه 1396

6-  برگزاری مسابقات فوتسال جام رمضان خرداد-تیر ماه 1396

7-  مشارکت در برپایی مراسم به مناسبت روز مقاومت و پیروزی  3خرداد ماه 1396

8-  برگزاری مراسم روز جوان 9خرداد ماه 1396

9-  مشارکت در برگزاری جشنواره افطاری خرداد ماه 1396

10-  مشارکت در برگزاری مراسم روز جهانی بدون دخانیات خرداد ماه 1396

11-  مشارکت در برگزاری مراسم شبهای قدر خرداد ماه 1396

12-  مشارکت در برگزاری مراسم شهادت آیت الله احسانبخش خرداد ماه 1396

13-  مشارکت در برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) خرداد ماه 1396

14-  اعزام اتوبوس به مرقد امام خمینی (ره) خرداد ماه 1396

15-  تشکیل ستاد شورا یاری محلات خرداد ماه 1396

حسنی در زمینه خانه میرزا  افزود : در بحث خانه میرزا زمانی که بنده مسوولیت سازمان را بر عهده گرفتم وضعیت نامشخصی در خصوص خانه میرزا وجود داشت متاسفانه علی رغم اینکه پیمانکار قبلی این خانه را به بهره برداری رسانده بود اما پس از تحویل مجدد خانه به سازمان ، پیمانکار و سرمایه گذاری دیگری هم نداشت ، خوشبختانه  در ایام نوروز توانستیم با داشته های خودمان این فضا را احیا کنیم و مورد استقبال 5 هزار گردشگر قرار گرفت و با حداقل فروش بلیط درآمد زایی برای سازمان توانستیم ایجاد کنیم.

وی در خصوص کمپینگ های مربوط به شهرداری گفت: در ایام نوروز  19 سوئیت داشتیم که جمعی از ورزشکاران استقرار داشتند و فضایی ایجاد کردند که گردشگران  مراجعاتی داشته باشند.

فاطمه شیرزاد  در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت اظهار کرد: ان شاالله امسال اقدامات ارزنده ای را در راستای تقویت برنامه های فرهنگی و مذهبی شهر رشت شاهد باشیم.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت بیان کرد: با حمایت های کمیسیون فرهنگی و برنامه ریزی های سازمان فرهنگی،ورزشی شهرداری رشت می توان در ارتقای فرهنگ ناب اسلامی قدم برداشت.

شیرزاد با بیان اینکه وارد سال چهارم شورای چهارم شده ایم مطرح کرد: ثبات مدیریت در شهرداری تثبیت شود تا همه حوزه های کاری از کارگر تا مدیرعامل سازمان بتوانند با اطمینان اقدامات خود را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته مراسم تجلیل در حوزه پاسداشت فرهنگ و هنر در شهرداری رشت انجام شد بیان کرد: در این مراسم هنرمندان و چهره های سرشناسی حضور داشتند.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت خاطرنشان کرد: با افتتاح پیاده راه فرهنگی توانستیم کنگره ۸ هزار شهید گیلان را در آنجا برگزار کنیم و همچنین در دوران شورای چهارم نامگذاری معابر به نام شهدا و سردیس های زیادی از شهدا در سطح شهر نصب شد.

شیرزاد با اشاره به اینکه در شورای چهارم زیرساخت لازم برای فعالیت ۴ سال آینده آماده شده است تصریح کرد: ان شاالله  با انتخاب نمایندگان اصلح از سوی مردم سیاست ها ادامه دار باشند چه ما باشیم چه نباشیم.

وی تاکید کرد: تا روز آخری که در شورای اسلامی هستیم نماینده مردم هستیم و وظیفه ما است از دستاوردهای شورا دفاع کنیم.

شیرزاد با بیان اینکه موافق این نیستم که می گویند “شورای چهارم کار نکرده است” گفت: شورای چهارم اقدامات زیادی انجام داده و قطعا ضعف های نیز وجود دارد.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت مطرح کرد: مردم به دنبال نمایندگانی هستند که صادقانه و بی منت در راستای اعتلای فرهنگ ناب اسلام گام بر می دارند.

شیرزاد با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام “اقتصاد مقاومتی؛تولید و اشتغال اظهار داشت: امسال باید اشتغال جوانان را مورد توجه قرار دهیم و با تقویت بخش خصوصی و نظارت دقیق وتقویت حوزه سرمایه گذاری اقدامات اساسی تری را برای توسعه رشت در راستای عقلانیت و آرامش انجام دهیم.