وی ضمن تبریک بابت موفقیت های دو تیم سپیدرود رشت و داماش گیلان گفت: این دو تیم تبدیل به بخشی از هویت مردمان دیار باران شده اند و باید نگاه ویژه ای به این دو تیم داشت . شکریه توجه به دو تیم داماش و سپیدرود در سال های اخیر را رضایت بخش ندانسته و اظهار داشت با توجه به خیل عظیم مشتاقان این دو تیم نیاز است که توجه ویژه  ای به این دو باشگاه مردمی گردد .

وی با ذکر مثالی از تیمداری شهرهای بزرگ کشور نظیر تبریز و کاشان توسط شهرداری اظهار داشت که شهرداری کلانشهر رشت می تواند با استفاده از ساز و کارهای قانونی در بخش اسپانسرینگ کمک شایانی به فوتبال رشت به ویژه دو تیم بزرگ داماش و سپیدرود نماید .

شکریه ضمن تشکر از حمایت های مالی و معنوی شهرداری و شورای شهر از دو تیم داماش و سپیدرود در فصل جاری اظهار داشت: نیاز است این کمک ها با توجه به بودجه شهرداری ، افزایش یافته و در شورا مصوب گردد .

او با بیان این که کمک به فوتبال باعث کاهش بزهکاری های اجتماعی می شود، تصریح کرد: با توجه به علاقه وافر مردم رشت به فوتبال بویژه به دو تیم داماش و سپیدرود ، موفقیت این دو تیم می تواند نقش بسزایی در افزایش شور و نشاط در سطح شهر و حتی استان گیلان داشته باشد .

نائب رئیس اتاق اصناف ایران همچنین ورزش را تنها معطوف به فوتبال ندانسته و خواستار ورود شورا و شهرداری به سایر رشته های ورزشی شده است .

او افزود: شهرداری رشت زمین ها و سالن های بسیاری را در اختیار دارد و می تواند در بحث حمایت های لجستیکی به سایر رشته های ورزشی نیز کمک نماید .

وی کمک به ورزش همگانی را راهکاری مناسب برای حفط سلامت روحی و روانی جامعه دانسته و خواستار ورود هر چه بیشتر شهرداری و شورا به این عرصه شد.

 شکریه  گفت: به گفته مسئولین ، کمتر از 10 درصد مردم کشور ما اهل ورزش همگانی بوده اند که در سال گذشته با کمک صداوسیما و شهرداری این رقم به 20 درصد رسیده است اما این عدد نیز کافی نیست.

رییس اتاق اصناف مرکز گیلان ضمن ابراز خرسندی از کمک های شهرداری و شورا به ورزش بانوان در سال گذشته تاکید کرد: این کمک ها باید ادامه دار باشد زیرا بانوان نیمی از جامعه را تشکیل می دهند و حق آن ها است که در کنار مردان بتوانند از امکانات ورزشی و حمایت های مالی شهرداری برخوردار گردند .

رئیس اتاق اصناف گیلان ضمن انتقاد از کمبود سرانه ورزشی در گیلان و بویژه کلانشهر رشت اظهار داشت : با توجه به جمعیت بالای ورزشکاران در گیلان و سطح شهرستان رشت که بیش از یکصد و چهل هزار نفر در سطح استان را شامل می شود، امکانات ورزشی در این استان و بویژه کلانشهر رشت رضایتبخش نبوده و مسئولین با تعامل باید بسترها را برای ورزشکاران مهیا نمایند .

او با بیان اینکه طبق آمار مسئولین ، سرانه فضای ورزشی گیلان حدود ۶۳ یا ۶۴ سانتی‌متر است، در حالیکه سرانه ورزشی کشور حدود ۷۳ یا ۷۴ سانتی‌متر بوده یعنی حدود ۱۰ سانتی‌متر اختلاف وجود دارد ؛ بنابراین نیاز است که این عقب ماندگی جبران گردد . نکته جالب در این آمار ها این است که سرانه ورزشی سه شهرستان گیلان از قبیل صومعه سرا، انزلی و سیاهکل از میانگین کشور جلوتر و رشت آخرین سرانه را در بین شهرستان های استان  دارد که جای بسی تاسف دارد .

 وی راهکار دیگر در این زمینه را تخفیف شهرداری به بخش خصوصی برای ساخت اماکن ورزشی دانسته و ابراز داشت از این طریق می توانیم برای بخش خصوصی انگیزه ایجاد نماییم تا جدی تر و با علاقمندی بیشتر در این بخش ورود نمایند .