به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان و به نقل از  واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت_ دکتر سید محمدعلی ثابت قدم  در این مراسم ، موضوع مربوط به فضاهای عمومی شهری رایکی از مهم ترین رویکردهای دوسال اخیر شهرداری در راستای نیل به ارتقا کیفی زندگی شهروندی دانست و اظهار داشت: هر شهروند در زندگی خود سه رویکرد سکونت, فراغت و فعالیت دارد.

شهردار رشت تصریح کرد: هر خانوار  در فضای عمومی شهر می خواهد زندگی بهتری داشته باشد, لذا به دنبال اشتغال با درآمد مکفی است

وی افزود: در بحث فعالیت که برعهده دولتها و مدیریت شهری است در شهر رشت مدیریت شهری با ساماندهی مشاغل در رویکردهای گوناگون از سال ۹۵ تا ۹۸ با نگاه خاص توسعه شهری از منظر اقتصاد گردشگری و ایجاد صنایع تبدیلی, مرتبط با خوراک , هنر و سلامت سعی در ارتقا کیفی زندگی شهروندان دارد.

دکتر ثابت قدم با تاکید برمشارکت عمومی شهروندان در توسعه شهری گفت: با ساماندهی مشاغل ضمن حل بسیاری از مشکلات چون موضوعات ترافیک شهری  می توان گامی بلند در  مقوله ایجاد فضاهای شغلی مناسب و رفع مهاجرت از روستاهای اطراف و... برداشت

شهرداررشت با تاکید بر ارتقا کیفی فضاهای عینی شهر تصریح کرد: مشارکت پذیری مردم در هر محله و منطقه در راستای ارتقای کیفی فضاهای عمومی شهر سبب می شود تا مردم خوب دیدن فضاهای عمومی را تجربه کنند.

وی با تاکید بر ضرورت به کارگیری جوانان و دانشگاهیان در زمینه خوب دیدن خاطرنشان کرد: امید است با پرداخت به موقع عوارض شهروندی شهر را به نحو مطلوب و شایسته تحویل آیندگان نماییم.

ضرورت ایجاد فرهنگسرا در محلات

فاطمه شیرزاد با تاکید بر افزایش توجه مدیریت شهری به توسعه در سال جدید اذعان داشت: براساس برنامه ریزی های شورای چهارم و مدیریت شهری در شهرداری توجه به محلات کم برخوردار و ارائه خدمات عمرانی و زیست محیطی بیش از سنوات گذشته مورد توجه قرار گرفت.

سخنگوی شورا توجه به نوسازی و بهسازی پارک کشاورز و دیگر پارک های شهر را از دیگر برنامه های شورای چهارم خواند و افزود: ارائه خدمات و توجه به اقشار آسیب پذیر نیز در دوره چهارم مورد توجه قرار گرفت و امید است در آینده هم مورد توجه اعضای شورای پنجم قرار گیرد.

وی  ایجاد فرهنگسرا در محلات را ضروری خواند و یادآور شد: تحولات خوبی در محله رودبارتان انجام شده و قرار است حاشیه رودخانه‌ به فضاهای ورزشی مبدل گردد.

فاطمه شیرزاد با ضمن تسلیت به مناسبت ضایعه اسفناک کارکنان معدن آزادشهر در استان گلستان تصریح کرد: امید است. مسئولین اهتمام ویژه ای در پروژه های عمرانی اسفالت و جمع آوری آبهای سطحی داشته باشند.

سخنگوی شورا با اشاره به دو انتخاب مهم پیشرو گفت: مردم در روزهای آخر اردیبهشت با حضور حداکثری در انتخابات, نمایندگانی اصلح در ریاست جمهوری و پارلمان محلی خواهند داشت. 

 هزینه کرد چهار میلیارد و پانصد میلیون ریالی برای پروژه های زیباسازی جداره های پل های حاشیه رودخانه سطح شهر

نرجس محجوب نیز با گرامیداشت اعیاد شعبانیه اظهار داشت: منظر شهری ماهیتی است که به واسطه ی فعالیت های انسانی و همراه شدن آن با کالبد در طول تاریخ یک شهر پدید می آید و در ذهن شهروند تفسیر می شود.

مدیرعامل سازمان زیبا منظر و فضای سبز شهرداری خاطرنشان کرد: منظر شهری مجموعه ای از عوامل طبیعی و مصنوعی است که تحت تاثیر ویژگی های طبیعی,  فرهنگی, اجتماعی و اقتصادی یک شهر شکل گرفته و یا می گیرند.

وی افزود: سیمای بصری پل های شهر با گذشت زمان تحت تاثیر فرسودگی ها و آلودگی ها قرار گرفته ودر صورت عدم رسیدگی منظر نازیبایی به چهره شهر می بخشد

 محجوب مبلغ هزینه کرد پل های فوق را  بالغ بر چهار میلیارد و پانصد میلیون ریال عنوان کرد و گفت: مساحت هریک از این پل ها ۴۰ متر مربع و جنس سازه ی آنها بتنی بوده و جنس رویه پل های نامجو. گیل و رودبارتان از سنگ پل مصلی از آجر نسوز و پل چمارسرا از ترکیب آجر نسوز ترموود و سنگ نی باشد.

در پایان این مراسم از پروژه زیباسازی جداره پل رودبارتان رونمایی شد .